• |
ide | kryesore

Dy djemtë dhunonin prindërit, arrestohen në flagrancë

Lajme, Të fundit

Policia e qytetit të Beratit ka vënë në pranga dy shtetasit me iniciale, A.Xh, 32-vjeç dhe K.C, 25-vjeç, nën akuzën e “dhunës në familje”. Arrestimi i agresorëve ka ndodhur në flagrancë, teksa po ushtronin dhunë ndaj prindërve të tyre.

Sipas rrëfimit të të dhunuarëve, shtetasi A.Xh dhunonte fizikisht në mënyrë sistematike nënën e tij M.Xh, 60-vjeçe, ndërsa i ati i tyte, F.C, 47 vjeç, sulmohej fizikisht dhe pësonte presion psikologjik nga djali tjetër, K.C.

Gjykata e Qarkut Berat ka lëshuar “Urdhëra Mbrojtjeje” për të dy prindërit e dhunuar.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu