• |
ide | kryesore

Mblidhen më shumë se 600 milionë euro për rindërtimin Notre Dame

Planet, Të fundit

Donacionet e ndryshme të personave më të pasur dhe kompanive të mëdha franceze për financimin e rindërtimit të katedrales Notre Dam e shkatërruar dje nga zjarri, tejkaluan shifrën e 600 milionë eurove.

Familja trashëgimtare e l’Oreal, Bettencourt-Meyers, gjigant botërorë në fushën e kozmetikës, njoftuan sot se dhurojnë 200 milionë euro, që i shtohen 200 milionë të familjes Arnault dhe kompanisë së luksit LVMH dhe 100 milionë të premtuara respektivisht nga kompania e naftës Total dhe familjes Pinault (Kering).

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu