• |
ide | kryesore

OSBE për krizën politike: Po tentojmë në çdo formë që të ketë bisedime

Lajme, Të fundit

Ambasadori i OSBE Bern Borchartd, pas një takimi me studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, deklaroi se po nxit opozitën dhe qeverinë për dialog. Ai shprehu dëshirën që të gjitha palët të marrin pjesë në zgjedhje.

“Po tentojmë në çdo formë që të ketë bisedime. Duam që të gjithë faktorët politik të marrin pjesë në zgjedhje. Është e pamundur për mua që të shikoj të ardhmen se çfarë mund të ndodh në Shqipëri”, deklaroi ambasadori i OSBE.


Sa i përket vjedhjes së votave në zgjedhjet e kaluara të përgjithshme, Borchardt tha se të gjitha partitë kanë pasur përfaqësues në KQZ dhe i kanë njohur zgjedhjet e vitit 2017.

7 Comments

 1. Me e thane shkodranqe,ky ka shku per lesh!
  Sic e shihni,fajin gjithmone na lene Ne!?
  Keshtu kan ba’ gjithmone,nuk asht perjashtim.
  Kete e meritojme sepse kaq pa’ te tjeret (huajt) nga ne!!!

 2. Me e thane shkodranqe,ky ka shku per lesh!
  Sic e shihni,fajin gjithmone na lene Ne!?
  Keshtu kan ba’ gjithmone,nuk asht perjashtim.
  Kete e meritojme sepse kaq kan pa’ te tjeret (huajt) nga ne!!!

 3. M’ka çu nona me la gojen i thone kesaj pune . Keta na marrin per kavie ku mund te eksperimentojne deri ne infinit .

 4. Keta fundosin ndergjegjen e njerezve, kur thone se zgjedhjet e 2017 tes, u pranuan( nga presioni). Po mire po raportet e ish ministrit te brendeshem te asaj kohe, qe ishin rreth170 faqe qe tregonte e demaskonte pjesemarrjen e segmenteve te pushtetit ne tere strukturat e zgjedhjeve, qe i drejtonin, e udhezonin se si te dilnin rezultatet. Po keshtu edhe ish ministri i drejtesise po per te njejtin problem ka perpiluar raport per pjesemarrje e organizim i pushtetareve politike per te fituar zgjedhjet. Dhe ky perfaqesues i pacifizmit, ben keto deklarata, ne ere pa thene te vertetat e dala ne kohet e fundit qe prokuroria i ka patur qysh atehere, por kur doli sekreti, qe ata fshiheshin qellimisht qe ketij pushteti qe vodhi, e bleu votat te mos kish pretendime, e mbi kete eshte mbeshtetur ky zoteri i OSBES qe me se shumti nuk ka qene objektiv ne aresyetimin e fakteve te dala, por behet kollone mbrojtje e mashtrimit e hajdutllekut te atyre qe vodhen e blene votat.Me realitetin e ketij pushteti, jeton vetem populli qe e ka ne kurriz tere shtrengimin, e dhunen shteterore ne te gjitha fushat, e ata do dine qe ti zgjidhin problemet e medha qe i ka sjelle ky pushtet i soit te qelbesirave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu