• |
ide | kryesore

Reagon ambasada e Holandës në Tiranë: Çfarë duhet tani për të udhëtuar në Shengen

Lajme, Të fundit

Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar pas votën në parlamentin e këtij vendi për të rikthyer vizat. Në një deklaratë të kësaj ambasade thuhet se “qeverisë holandeze i është kërkuar nga parlamenti i saj të kërkojë pezullimin e mekanizmit të regjimit pa viza. Për momentin, qeveria është duke shqyrtuar hapat të cilat duhet të ndërmarrë.

Për momentin, politika e vizave për udhëtimin drejt Holandës nuk ka ndryshuar. Nënshtetasit shqiptarë, mbajtës të një pasaporte biometrike, mund të udhëtojnë në zonën Shengen pa viza për maksimumi 90 ditë brenda një periudhe 180 ditësh” – mbyllet reagimi i ambasadës së Holandës në Tiranë. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. E kuptoni o shpellaret e luluse,xixa lexoje mire kete ambs mos ndigjo lulu se do maresh flake nga xixat e luluse o rrotKari

  2. O i paemer duhet ta kuptosh ti kjo eshte si puna e bashes kur tha që do bej protesta ju thate kush popull do ngrihet kur e pate që populli u ngrit fillut me thane që jane te dhunshem dhe hollandezet votuan tani presin që te votojne edhe te tjeret kaq e thjeshte eshte po votun te tjeret ju do thoni fajin e ka saliu filem i pare prandaj mos u lodh kot he te keqe se te duam per her tjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu