• |
ide | kryesore

Përmbyset autobusi me turistë, 28 të vdekur

Lajme, Të fundit

28 të vdekur është bilanci tragjik i një aksidenti në Madeidra të Portugalisë. Një autobus me turistë është përmbysur duke shkaktuar tragjedinë. Media lokale shkruajnë se ka edhe mjaft të plagosur që janë dërguar në spital. Shkak i aksidentit është bërë një shembje në rrugë për arsye ende të paqarta. Sipas të njëjtave burime shumica e viktimave janë gjermanë. Drejtuesi i autobusit humbi kontrollin dhe më pas u përplas me disa shtëpi. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu