• |
ide | kryesore

Vendet vakante në Kuvend/ Një tjetër kandidat i PD-së dorëzon formularin në KQZ

Lajme, Të fundit

Një tjetër kandidat nga listat shumëemërore të Partisë Demokratike është paraqitur sot në  Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të dorëzuar formularin e dekriminalizimit.

Bëhet fjalë për kandidatin Erion Piciri, i cili në zgjedhjet e fundit qendrore të vitit 2017, ka garuar për deputet në listën e selisë blu për qarkun e Tiranës. Pas vlerësimit të figurës dhe dhënies së mandatit nga KQZ-ja, Piciri do të bëjë betimin procedurial të ligjvënësit në Kuvend.

 

 

Aktualisht, organi legjislativ i vendit numëron 102 deputetë.

11 Comments

  1. Ky eshte kandidati qe ishte ne gare me lulu per kryetar te pd qe lulu ja vodhi votat,sot ai po merr hak ndaj kllounit politik te salihut lulzim basha,ku po shkon pd me pjellen a salihut lulu

  2. Sa pederaste ke futur ne liste o Lulush.Ke bere gabimin me fatal.Po qerohen nje e nga nje keta felliqesirat .Si mund te zgjidhej ky kryetar i Partise Demokratike qe shiti bythen per karriken e deputetit.

  3. Po na ngazellehet shkerdhatoto krati Ipaemer, qelbesi i portalit qe rri fshehur ne ndonje skute te halese ku fshihet e komento me ate iditesine e zakoneshme te s;fazuar.Nga PDja dalin e do dalin nga filtri i selektit te tille njerez me karakter te shitur. apo stisur, nuk ka problem, sot problemi eshte me fatkeqesine kombetare qe ka futur ky pushtet i qelbesiravene tere jeten e popullit e ne cdo qelize, andaj , kur te shohesh qindra mijera njerez o kerrme e kuqe e trasheguar, nuk ke goje te flasesh per qeveri e parlament. Jeni ne perfundim te maskaralleqeve, shpirtin po ua merr populli

  4. Problemi eshte qe po ti besojme nuhatjes politike dhe kalkulimeve te ketyre fund-listatve, suksesi i aksionit opozitar eshte ose i pamundur ose shume i larget. Perndryshe do te rezistonin me shpresen se do te fitonin patjeter dicka te qendrueshme ne qeverisjen e ardhshme. Ose jane qorra maskarenje, ose kopila maskarenje. Shpresoj te jete e para.

  5. Eshte -autik-mos i zemeroi te pa emrit te ridhjerjes ati j shkerdheini moter ,grua .mamken dhe po te kete ndonje -Mrike -ti kete kaluar te pesembedhjetat,sepse nuk do behemi pedofile,te ta dije per nder .Vetem kur t’ja u shkerdheni therrisni -T’ju rroje partia-se ta dine per nder se nga kjo -rrace-jane keta -docrit-e ferrave.

  6. O Stalin si fillim me mire yt ate ti kishte rene me dore do bente me shume qef,sa te beri ty,kurse byroistit te pd I them mesturbou per dite deri kur lulu te vij ne pushtet,o qifshin shpellaret e skifterat e salihut me motra gra mama baba vella djal se ju u dini per nder vetem lulu salihu dhe pd te mos shahen,kaq kopila jeni

  7. Motren ,motren,gruan dhe mamken,mrikat ku ti kesh dhe fisin ne vendit dhe ne vesh. i pa emer mbetesh tere jeten sic nuk ke di ke ke -BABA-

  8. Motren ,motren,gruan dhe mamken,mrikat ku ti kesh dhe fisin ne vendit dhe ne vesh. i pa emer mbetesh tere jeten sic nuk di ke ke -BABA-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu