• |
ide | kryesore

Humbin në Llogara 2 turistë belgë, policia në kërkim prej mbrëmjes së djeshme

Lajme, Të fundit
auto-llogaraja-anenat1485680462_1497443346-5471549.jpg

Dy turistë belgë që po shëtisnin kanë humbur në Llogara të paktën që prej 12 orësh.


Tursitët që ëesohet se janë mbi moshën 55 vjeç raportohet se nuk kanë lënë ndonjë gjurmë dhë shënjë duke e bërë shumë të vështirë gjetjen e tyre.


Policia është në kërkim që prej mbrëmjes së djeshme. Në ndihmë janë vendosur edhe banorët e zonave, pasi së fundmi turistët u shikuan duke shëtitur në fshatin Ilias.

Zona e Llogarasë dhe e Dhërmiut janë të mbushura me pamje dhe vende atraktive për tu vizituar , gjë e cila mund të ketë bërë që turistët të shkonin në një destinacion por të mos e gjenin më rrugën e kthimit.

Ndërkohë vazhdojnë kërkimet ende për tursitët belgë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu