• |
ide | kryesore

Ish-zv.kryeministrja padit Edi Ramën

Lajme, Të fundit

Ish zv.kryeministrja teknike e PD-së gjatë marrëveshjes Rama Basha padit në gjykatë qeverinë shqiptare. Ledina Mandia e cila për disa muaj mbajti numrin dy të qeverisë shqiptare pas kryeministrit Edi Rama, e ka çuar këtë të fundit në gjykatë duke kërkuar që të rikthehet sërish avokate e përgjithshme e shtetit.

Mandia rezulton se është liruar nga deryta me urdhrin 156, datë 7 tetor 2013 duke u zëvëndësuar nga një tjetër emër, por pas thuajse 6 vite i është drejtuar gjykatës për të përfituar pagat dhe zhbërjen e këtij urdhri.Kjo çështje është regjistruar më 29 Mars në gjykatën administrative me paditës Ledina Mandia dhe të paditur Kryeministrin Rama dhe avokaturën e shtetit.

4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu