• |
ide | kryesore

Autorja e “Fifty Shades of Grey” boton librin me protagoniste shqiptare

Paparazzi, Slider

Autorja e njohur e “Fifty Shades of Gray” ka botuar librin e saj  të fundit të quajtur “The Mister”, një histori hirusheje e shekullit të 21 ku protagoniste është një grua shqiptare.


Ngjarjet ndodhin në Angli, ku Alisia Demaçi është një emigrante shqiptare e sjëlle nga trafikanët aty, e cila është rritur në një ambient të dhunshëm , me një baba dhe të dashur të dhunshëm.


Ajo fillon punë si pastruese në një shtëpinë e një aristokrati të pasur britanik i cili quhet Maxim dhe ndër të tjera është edhe fotograf, model dhe DJ. Ashtu si personazhi i triologjisë së saj të famshme, Christian Grey, edhe djali aristokrat me të cilin dashurohet Alisia është i dhunshëm gjatë aktit seksual. Pikërisht këto skena seksuale janë konsideruar të tepruara dhe libri është vënë në qëndër të kritikave.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.