• |
ide | kryesore

3 fëmijët e miliarderit të Asos mbeten të vrarë gjatë sulmeve në Sri Lanka

Planet

Prej ngjarjes së rëndë në Sri Lanka raportohet se deri më tani kanë mbetur të vdekur 290 persona dhe më shumë se 500 të tjerë janë plagosur, mes tyre dhe shumë fëmijë.

Së fundmi raportohet nga mediat e huaja që tre nga katër fëmijët e njeriut më të pasur të Danimarkës, Anders Holch Povlsen kanë mbetur të vrarë gjatë sulmeve terroriste.

Fëmijët e Povlsen ishin për vizitë atje për Pashkë. Miliarderi është pronari më i madh i Asos dhe pronar i madh tokash në Skoci.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu