• |
ide | kryesore

FOTO/ Juventus nuk resht provokimet: në Stadium shfaqet numri 37

Sport

Titulli i tetë kampion radhazi për Juventus, i teti gjithashtu edhe për per Allianz Stadium: stadiumi bardhezi e ka shoqëruar skuadrën në arritjet kombëtare që nga inaugurimi i tij, në shtator 2011. E, ashtu sic do vit, Juventus ka korigjuar ndryshimin e titujve të fituar në Serie A e të ekspozuar në impiant: është hequr 36 e 2018 dhe është shfaqur 37, si numri i njohur nga klubi e tifozët, edhe pse jo nga Federata Italiane e Futbollit (Figc).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *