• |
ide | kryesore

FOTO/ PSG për Notre-Dame: fanella speciale e parisienëve për bamirësi

Sport

Një mbrëmje dyfish speciale për Paris Saint-Germain, ajo në Parc de Prince përballë Monaco: festa për titullin kampion por edhe bamirësia për Notre-Dame e zjarrfikësit. Skuadra parisiene, në ndeshjen kundër Monaco ka mbajtur veshur një fanellë speciale: përpara me simbolin e katedrales së Parisit që mori flakë një javë më parë, ndërsa prapa e shkruajtura “Notre-Dame” në vend të emrit të futbollistëve. Një mijë fanella të tilla do të shiten me cmimin e 100 euro dhe e gjithë shuma do të shkojë për shoqatat që lidhen me zjarrfikësit, që shuan flakët pas orësh të tëra punë të palodhur.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu