• |
ide | kryesore

Maltë/ Kapen 144 kg kokainë, një pjesë kishte destinacion Shqipërinë

Lajme, Të fundit

Autoritetet doganore në Maltë kanë bllokuar 144 kg kokainë të shtunën, sasi kjo e cila dyshohet se kishte si destinacion Shqipërinë dhe Malin e Zi. Lënda narkotike ishte fshehur në 3 kontenierë në ‘FreePort’, ndërsa vlera e saj përllogaritet në 15.7 milionë euro.


Sipas medias “Malta Today”, dy kontenierët e parë nga Amerika e Jugut po kalonin nëpër Maltë në rrugën e tyre drejt portit të Durrësit në Shqipëri. Ata përmbanin 20 pako kokainë secili, me peshë 48 kg dhe një vlerë monetare prej 5.4 milionë euro.


Gjithashtu theksohet se zyrtarët e Doganave gjetën edhe 80 pako kokainë me peshë 96 kg, me një vlerë prej 10.8 milionë euro me destinacion Malin e Zi.

“Droga ishte ndarë në 120 pako, me peshë totale 144 kg. Ajo u zbulua brenda njësisë së kompresorit të ftohësit në të tre kontenierët-thanë autoritetet.

Gjatë këtij viti janë bllokuar nga autoritetet doganore mbi 750 kg kokainë me vlerë totale 83.9 milionë euro.

5 Comments

 1. Ne Shkoder ne menyre klandestine me te ftuar vetem ata qe duheshin u mbajt nje simpozium i thenqi e aty u fut projekti i ardhshem i Kishes Franceskane.Aty u fut me mjeshteri djallezore edhe arsenali i Lin Delise!
  Si mundet qe nje i arratisur te vihet ne qender te vemendjes para atyre qe kane derdh gjakun thyer eshtrat mbetur nen tortura e plumba!
  Se pari kisha s,ka nevoje qe qurrace te sektit Rama ta riperterijne me projekte nje kishe me histori atdhetarie e perkushtim feje te gjadhe.
  Se dyti nuk mund t,i besoj te derguarit te Papes kur un e shoh ne seline e Lidhjes se Shkrimtareve strofull komunistesh e rusesh.
  Se treti nuk mund t,i besoj myftiut te ftuar te Tiranes qe desh u be ne krye te fese myslimane! Lexoni e informohuni…
  Se katerti me gjith njohurite qe ka nuk mund t,i besoj Ardian Ndreces birit te komunistit!
  Se pesti me gjith respektin per njohurite e Pater Flavios prirja e tij per te perkrahur pjesen ortodoksiste te fese sone te Krishtere
  me ben te dyshoj (Dua t,ju kujtoj se 500 vjetori i vdekjes se Skenderbeut nuk u be per Skenderbeun Atlet te Krishtit por per te nxjerre djallezine e tyre per ta bere Skenderbeun ortodoks.
  Se gjashti nuk mund ti besoj nje Sorosianeje si Drejtoresha e Bibliotekes Kombetare Persida Asllani qe pranoi shkarravinat e Kryeministrit tone te sektit e te mafias ,qe dogji bibloteken kombetare,qe edhe u permbyt , qe ka hanger dreke me bashkjetuesine saj te famshem me mafian italiane , jane fotot edhe ne internet. Nje person dinjitoz ne krye te vleres kombetare sic eshte Biblioteka nuk mund te jete e tille (pavaresisht per titujt falls Sorosiane qe ka)!keta jane rreth i mbyllur,jane sekt! Është e rëndësishme të theksohet vlera e krijimit të amatorit të artit, në kuptimin origjinal të fjalës “ai që dashuron”, “dashnori” pra, plot pasion i artit, që e jeton përvojën artistike jo vetëm shpirtërisht si spektator, por edhe përmes përvojës së drejtpërdrejtë të trupit, të vetvetes. Më kohë, amatori krijon rrethin e publikut të dijshëm, që me shijen dhe përvojën e vet ndikon në hope cilësore të shijes estetike, të krijimit artistik e pavarësisë së jetës së artit.
  Kush eshte Gjon Radovani? I depersonalizuari i cili u be fillimisht vegel qorre e sektit Rama,por ketu nuk vinte rastesish , kishte zhytyr duart me pare.Eshte personi qe eshte pjese e grupit qe hakerojn
  ,eshte deshmitari qe di si askush se kush jane tradhetaret e kishesh perfshi ketu edhe nje jezuit qe banon ne Shkoder me pare e shihja ne Kishe te Madhe vetem duke fotografuar tani vesh edhe petkun e meshes.
  Gjon Radovani ka marre pjese ne ritualet e sektit Rama ,ky njeri eshte me njemije dobesi lutem per te e Zoti po punon me gjith mrapshtite e tij se ai e urren drejtimin e Vatikanit, urren Papen si institucion dhe eshte pjese e atyre per te cilat bejne cdo gje per te shembur kishen shejte,katolike dhe apostolike.
  Te mblidhen bashke te gjithe pjesa e meshtareve fretenve shqiptare pa fratinkosovar (I gjati) qe ka pas udheheqe ushtrimet shpirterore mapare ne Shkoder te reflektojne mire te mbeshteten te truadhi i tyre te traditat e tyre te Kisha e vlerave jo e kafeneve dhe parkimeve e pompozitetit dhe e madheshtise.
  Te gjith te ftuarit pervec fretenve ishin komuniste apo lakej te tij ne at salle!

  Ndaluni reflektoni,zgjohni,informohuni se Atdheu yne kurre s,ka qene me ne rrezik se sot ..Duan eliminimin e fretere si perkushtim pasterti.

  Mblidhuni te gjith shqipetaret priften pa te huajt e zhbejeni ate projekt cfarosesh edhe te vleres se fundit Kishes.

 2. Ne Shkoder ne menyre klandestine me te ftuar vetem ata qe duheshin u mbajt nje simpozium i thenqi e aty u fut projekti i ardhshem i Kishes Franceskane.Aty u fut me mjeshteri djallezore edhe arsenali i Lin Delise!
  Si mundet qe nje i arratisur te vihet ne qender te vemendjes para atyre qe kane derdh gjakun thyer eshtrat mbetur nen tortura e plumba!
  Se pari kisha s,ka nevoje qe qurrace te sektit Rama ta riperterijne me projekte nje kishe me histori atdhetarie e perkushtim feje te gjadhe.
  Se dyti nuk mund t,i besoj te derguarit te Papes kur un e shoh ne seline e Lidhjes se Shkrimtareve strofull komunistesh e rusesh.
  Se treti nuk mund t,i besoj myftiut te ftuar te Tiranes qe desh u be ne krye te fese myslimane! Lexoni e informohuni…
  Se katerti me gjith njohurite qe ka nuk mund t,i besoj Ardian Ndreces birit te komunistit!
  Se pesti me gjith respektin per njohurite e Pater Flavios prirja e tij per te perkrahur pjesen ortodoksiste te fese sone te Krishtere
  me ben te dyshoj (Dua t,ju kujtoj se 500 vjetori i vdekjes se Skenderbeut nuk u be per Skenderbeun Atlet te Krishtit por per te nxjerre djallezine e tyre per ta bere Skenderbeun ortodoks.
  Se gjashti nuk mund ti besoj nje Sorosianeje si Drejtoresha e Bibliotekes Kombetare Persida Asllani qe pranoi shkarravinat e Kryeministrit tone te sektit e te mafias ,qe dogji bibloteken kombetare,qe edhe u permbyt , qe ka hanger dreke me bashkjetuesine saj te famshem me mafian italiane , jane fotot edhe ne internet. Nje person dinjitoz ne krye te vleres kombetare sic eshte Biblioteka nuk mund te jete e tille (pavaresisht per titujt falls Sorosiane qe ka)!keta jane rreth i mbyllur,jane sekt! Është e rëndësishme të theksohet vlera e krijimit të amatorit të artit, në kuptimin origjinal të fjalës “ai që dashuron”, “dashnori” pra, plot pasion i artit, që e jeton përvojën artistike jo vetëm shpirtërisht si spektator, por edhe përmes përvojës së drejtpërdrejtë të trupit, të vetvetes. Më kohë, amatori krijon rrethin e publikut të dijshëm, që me shijen dhe përvojën e vet ndikon në hope cilësore të shijes estetike, të krijimit artistik e pavarësisë së jetës së artit.
  Kush eshte Gjon Radovani? I depersonalizuari i cili u be fillimisht vegel qorre e sektit Rama,por ketu nuk vinte rastesish , kishte zhytyr duart me pare.Eshte personi qe eshte pjese e grupit qe hakerojn
  ,eshte deshmitari qe di si askush se kush jane tradhetaret e kishesh perfshi ketu edhe nje jezuit qe banon ne Shkoder me pare e shihja ne Kishe te Madhe vetem duke fotografuar tani vesh edhe petkun e meshes.
  Gjon Radovani ka marre pjese ne ritualet e sektit Rama ,ky njeri eshte me njemije dobesi lutem per te e Zoti po punon me gjith mrapshtite e tij se ai e urren drejtimin e Vatikanit, urren Papen si institucion dhe eshte pjese e atyre per te cilat bejne cdo gje per te shembur kishen shejte,katolike dhe apostolike.
  Te mblidhen bashke te gjithe pjesa e meshtareve fretenve shqiptare pa fratinkosovar (I gjati) qe ka pas udheheqe ushtrimet shpirterore mapare ne Shkoder te reflektojne mire te mbeshteten te truadhi i tyre te traditat e tyre te Kisha e vlerave jo e kafeneve dhe parkimeve e pompozitetit dhe e madheshtise.
  Te gjith te ftuarit pervec fretenve ishin komuniste apo lakej te tij ne at salle!

  Ndaluni reflektoni,zgjohni,informohuni se Atdheu yne kurre s,ka qene me ne rrezik se sot ..Duan eliminimin e fretere si perkushtim pasterti.
  Un jam avokate penaliste por kam 6 vjet qe gjurmoj kete sekt rilindjevdekje.Fati e deshi qe un t,i ndjek e te mesoj per ta sa per shum universitete.
  Mblidhuni te gjith shqipetaret priften pa te huajt e zhbejeni ate projekt cfarosesh edhe te vleres se fundit Kishes.

 3. Ne Shkoder ne menyre klandestine me te ftuar vetem ata qe duheshin u mbajt nje simpozium i thenqi e aty u fut projekti i ardhshem i Kishes Franceskane.Aty u fut me mjeshteri djallezore edhe arsenali i Lin Delise!
  Si mundet qe nje i arratisur te vihet ne qender te vemendjes para atyre qe kane derdh gjakun thyer eshtrat mbetur nen tortura e plumba!
  Se pari kisha s,ka nevoje qe qurrace te sektit Rama ta riperterijne me projekte nje kishe me histori atdhetarie e perkushtim feje te gjadhe.
  Se dyti nuk mund t,i besoj te derguarit te Papes kur un e shoh ne seline e Lidhjes se Shkrimtareve strofull komunistesh e rusesh.
  Se treti nuk mund t,i besoj myftiut te ftuar te Tiranes qe desh u be ne krye te fese myslimane! Lexoni e informohuni…
  Se katerti me gjith njohurite qe ka nuk mund t,i besoj Ardian Ndreces birit te komunistit!
  Se pesti me gjith respektin per njohurite e Pater Flavios prirja e tij per te perkrahur pjesen ortodoksiste te fese sone te Krishtere
  me ben te dyshoj (Dua t,ju kujtoj se 500 vjetori i vdekjes se Skenderbeut nuk u be per Skenderbeun Atlet te Krishtit por per te nxjerre djallezine e tyre per ta bere Skenderbeun ortodoks.
  Se gjashti nuk mund ti besoj nje Sorosianeje si Drejtoresha e Bibliotekes Kombetare Persida Asllani qe pranoi shkarravinat e Kryeministrit tone te sektit e te mafias ,qe dogji bibloteken kombetare,qe edhe u permbyt , qe ka hanger dreke me bashkjetuesine saj te famshem me mafian italiane , jane fotot edhe ne internet. Nje person dinjitoz ne krye te vleres kombetare sic eshte Biblioteka nuk mund te jete e tille (pavaresisht per titujt falls Sorosiane qe ka)!keta jane rreth i mbyllur,jane sekt! Është e rëndësishme të theksohet vlera e krijimit të amatorit të artit, në kuptimin origjinal të fjalës “ai që dashuron”, “dashnori” pra, plot pasion i artit, që e jeton përvojën artistike jo vetëm shpirtërisht si spektator, por edhe përmes përvojës së drejtpërdrejtë të trupit, të vetvetes. Më kohë, amatori krijon rrethin e publikut të dijshëm, që me shijen dhe përvojën e vet ndikon në hope cilësore të shijes estetike, të krijimit artistik e pavarësisë së jetës së artit.(jane fjalet e kesaj spiuneje ne simpozium i thenqin nder freten).
  Kush eshte Gjon Radovani? I depersonalizuari i cili u be fillimisht vegel qorre e sektit Rama,por ketu nuk vinte rastesish , kishte zhytyr duart me pare.Eshte personi qe eshte pjese e grupit qe hakerojn
  ,eshte deshmitari qe di si askush se kush jane tradhetaret e kishesh perfshi ketu edhe nje jezuit qe banon ne Shkoder me pare e shihja ne Kishe te Madhe vetem duke fotografuar tani vesh edhe petkun e meshes.
  Gjon Radovani ka marre pjese ne ritualet e sektit Rama ,ky njeri eshte me njemije dobesi lutem per te e Zoti po punon me gjith mrapshtite e tij se ai e urren drejtimin e Vatikanit, urren Papen si institucion dhe eshte pjese e atyre per te cilat bejne cdo gje per te shembur kishen shejte,katolike dhe apostolike.
  Te mblidhen bashke te gjithe pjesa e meshtareve fretenve shqiptare pa fratinkosovar (I gjati) qe ka pas udheheqe ushtrimet shpirterore ma pare ne Shkoder te reflektojne mire te mbeshteten te truadhi i tyre te traditat e tyre te Kisha e vlerave jo e kafeneve dhe parkimeve e pompozitetit dhe e madheshtise.
  Te gjith te ftuarit pervec fretenve ishin komuniste apo lakej te tij ne at salle!

  Ndaluni reflektoni,zgjohni,informohuni se Atdheu yne kurre s,ka qene me ne rrezik se sot ..Duan eliminimin e fretere si perkushtim pasterti.

  Mblidhuni te gjith shqipetaret priften pa te huajt e zhbejeni ate projekt cfarosesh edhe te vleres se fundit Kishes.

 4. Te gjith ato qe ishin te paret per zhdukjen e feve jan ba ma katolik se katoliket ma mysliman se myslimanet dhe ma demokrat se demokratet komunizmi esht ka ken far ma e keqe se grami esht ul kamturqisht ne shqipri zoti ju ndihmoft

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu