• |
ide | kryesore

VIDEO/ Dalin pamjet E RENDA si u aksidentua 6-vjeçari, shoferja 35-vjeçare lirohet

Lajme, Të fundit

Emisioni “BOOM” në RTV Ora ka investiguar mbi një aksident automobilistik të ndodhur në qytetin e Divjakës 8 muaj më parë. Një fëmijë 6-vjeçar i identifikuar si Avram Bashuri u përplas për vdekje nga një 35-vjeçare e cila drejtonte mjetin tip “Benz”. Emisioni ka publikuar pamjet e aksidentit.

Sipas dëshmisë së prindërve, prokuroria dhe gjykata nuk kanë marre parasysh pamjet filmike ku sipas tyre shihet qartë shpejtësia shumë e madhe e drejtueses së mjetit, M.M. ndërkohë që në vendin e ndodhjes së aksidentit shpejtësia e lejuar është 20 km/orë. Mamaja e 6 vjeçarit, Lindita Bashuri thotë se as prokuroria, as ekspertët, as gjykata, nuk e mori parasysh këtë fakt dhe brenda një kohe rekord, 7 muaj përfundon gjithçka.

“Çështja mbyllet dhe M.M. që më aksidentoi fëmijën, del e pafajshme. E dinim që kjo çështje do të mbyllej se pas saj qëndron një deputet, i cili ka dhënë urdhër që kjo dosje të mbyllet. Ajo që më vrau më shumë është se askush nga familjarët e vajzës që shkaktoi aksidentin nuk erdhi qoftë edhe për të kërkuar falje. Ne kemi fakte që djali ynë është i pafajshëm” – thotë nëna e të miturit.

Edhe pse në rikqyrjen e vendngjarjes theksohet se shpejtësia e lejuar është 20 km/orë, Prokurori Dritan Marku pretendon se nuk e di këtë fakt. Sipas emisionit 3 ekspertë kanë firmosur se shpejtësia e lejuar në këtë zonë është 40 km/orë. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. Manjani nxorri me pare me “amnisti” nje kriminele te tille, tani po del nje baxhelle tjeter..Na ngelen femijet ne dore militanteve te politikes..zoti na ruajt!

 2. Kur ndodh nje aksident pa dashje dhe personi qe e shkakton ndjen pergjgjesi eshte ok se mund ti ndodhe cdo njeriu,
  por keto baxhella qe kur hipin ne mak ju duket sikur kane zene qellin me dore duhen ndeshkuar mire me burg dhe mos shofin me mak me sy,te marin me qafe.

 3. Zone e banuar, shpejtesia max eshte 20km/ore. Te arrestohen ekspertet, te arrestohet eksperti i bashkise, te arrestohet personi pergjegjes ne qarkullimin rrugor, te shkarkohet Mithat Tola, te arrestohet prokurori, te shkarkohet gjyqtari.

 4. Po c’te arrestohen ekspertet, prokurori apo gyjkatesi!!?? Keta po nuk i bere shembull ne menyren me makabre te mundshme nuk zene mend te tjeret !

 5. O ju qifsha motrat o pidh motre shtet o robqira te ndyre me keta robqira njerez qe ke.
  duheni vrare te gjithe e ndyrsira o ju qifsha faren e keqe te ndyre.
  Si me lihet e lire ajo putana si shume putana idiote te tjera qe sdine te ecin ne kembe jo me me makine.
  O ju qifsha robt o deputete pidhmotra po mori ne qafe nje femije mer plehra

 6. GJYNAH FAMILJA SE FEMIJA NUK KTHEHET ME TE PAKTEN TE PRANOJ QE ESHT GABIM SE GJERA TE TILLA NDODHIN PO TE KISHE QEN FEMIJA NEJ DEPUTETI AJO QE E SHTYPI DO ISHTE BURGIM TE PERJETSHEM KJO ESHT GJEJA QE NA DHEMB ME SHUM KTU NE VENDIN TON

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu