• |
ide | kryesore

Zbulohet lëvizja e radhës e Bashës, PD firmos nesër…

Lajme, Të fundit

Të martën në orën 09:00 të mëngjesit PD do të nisë firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar. Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi Ramën kryeministër.


Mësohet se kjo do jetë një nga pikat e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e një qeverie tranzitore që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme dhe do t’i hapë rrugë drejtësisë për të ndëshkuar ata politikanë që janë faktuar se kanë blerë zgjedhjet. Disa nga partitë nënshkruese janë: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU. ©LAPSI.al6 Comments

  1. ARRITJA ME E MADHE E LULIT ESHTE QE BONI BASHK PBDNJ E DULES DHE PDIU E IDRIZIT, ME PAK FJAL MUTIN ME KAKEN. EDHE RUSET DO E KISHIN TE VESHTIRE KETE LEVIZJE, PO SHYQYR ZOTIT KAN LULUSHIN

    1. po nuk po shikon cfare shkaterrimi dhe arrogance po ben rama o baxhelle..nejse ti nga tepelena erdhe..per ty mire eshte!

  2. Nese jeton ne europe, dhe sheh marreveshjet politike te koalicioneve qeveritare, ti komentues me mendim percares, duhet me se pari meso se cte meson demokracia. Kur vendin po e kercenon dicka me e madhe se sa nje marreveshje e dy partive qe jane ne drejtime te kunderta, sot eshte imediate ruajtja e permiresimi i demokracise se shkatrruar nga kjo bande e partise se sektit rilindas. Ne raste te tilla dhe eshte bere shume mire , bashkimi opozitar pa konfliktet mes partive, edhe me kahe te kundert, eshte shenje demokratike e lidereve qe shoqerine ta cojne me perpara ne reforma e ligjet e demokracise. Pa larguar fatkeqesine qe e ka cuar vendin partite jane ne ere. Pershendes koalicionin anti Rama e i uroj arritjet e kerkesave te tyre, mbasi pas kane edhe mbeshtetjen popullore.

  3. Qeka rast special, se luli do u zgjoka qe pa zbardhur. Per lulin zbardh pas ore 11 zakonisht. Gjithsesi suksese opozites!

  4. Dhe ti, Ipaemer, qenke polic qe ruakerke se kur na zgjohen politikanet. Na thuaj se kr zgjohet edhe kryetari i sektit sepse e mbyten telashet qe ka mbjelle se nuk e dime.

  5. Arritja me e madhe e lulu ne PD eshte largimi me nje laps ne dore te me shume se gjysmes se PD dhe afrimi i sali anjit te bukrit balliu te vezes se atij hasa te mbajtjes se mulit palokes dhe qershia mbi torte kapja e financave nga kunati por me modernja afrimi ne nr dy PD te Gejit bardhi,kush meret me komentim tim eshte i shame me fis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.