• |
ide | kryesore

Gardisti dhunon në Kryesinë e Kuvendit gazetaren e Tv Klan

Lajme, Të fundit

Brenda pak ditësh përsëritet një tjetër rast dhune në Kryesinë e Kuvendit. Pas truprojës së Arta Markut që përplasi për muri një gazetar të Klan Plus, i cili po tentonte të pyeste kryeprokuroren, sot është shënuar një tjetër incident. Gazetarja e ekonomisë në Tv Klan, Ola Xama, denoncon me foto punonjësin e Gardës së Republikës, i cili sipas saj e ka dhunuar teksa ajo donte të pyeste Gurnetorin e Bankës së Shqipërisë për grabitjen në Rinas. Lexoni më poshtë deklaratën e plotë të gazetares.

Personi qe shihni ne foto eshte punonjes i Gardes se Republikes, i cili sot me ka dhunuar verbalisht dhe fizikisht kur une isha ne krye te detyres time si gazetare, per te ndjekur punimet ne Komisionin e Ekonomise.

Kameramanet dhe me shume se 10 kolege te mi ishim duke pritur jashte, ne korridorin e Kryesise se Kuvendit, per te pyetur guvernatorin e Bankes se Shqiperise lidhur me ngjarjen e grabitjes se Aeroportit te Tiranes. Personi qe shihni ne foto, me kapi forcerisht krahun dhe me terhoqi, kur une nuk e kisha mendjen, me arsyetimin se po pengoja rrugen.

Askush, as policia, as Garda e Republikes, as Kryetaru i Kuvendit, nuk ka te drejte te preke askend me dore, dhe jo me te dhunoje! Ai mund te me kerkoje me miresjellje te largohem, por jo te me preke me dore!

Personi ne foto nuk me kerkoi te largohesha, thjesht me terhoqi nga krahu duke me shtrenguar fort dhe duke me shkaktuar dhimbje, e pasi i thashe qe nuk te drejte te me prekesh me dore, por nese te kam penguar punen mund te me thuash te largohem, filloi te uleriste. U desh nderhyjra e disa kolegeve te mi, qe ai te pushonte.

Une nuk dua qe te viktimizohem me keto qe po shkruaj, por kam vendosur qe sot, qe te publikoj cdo pengese qe na krijohet ne profesionin tone, me shpresen se nese gjerat thuhen, do te kete zgjidhje dhe parandalim per ngjarje qe mund t’i ndodhin dikujt tjeter! Kjo eshte hera e dyte qe perseritet nje episod i tille me mua, po ne ambientet e Kryesise se Kuvendit, por heren e pare nuk e denoncova pasi mendova se ishte rast sporadik, sot e kuptoj qe bera gabim! Nese nuk i themi ngjarjet, do te pasojne te tjetra!

15 Comments

  1. Hapeni faqen online të Top Channel sot e do të shihni se për te, lajmet kryesore nuk janë dhunimet e gazetarëve të këtij televizioni apo vendimi për krijimin e koalicionit të madh opozitar, por i bën reklamë të ashtuquajturës parti të Astrit Patozit me njëqind petrita neokomunistë

   1. Ehaa vazhdon shikon top kanalin ti ? Po e kupton qe jane te rames qe nga programet qe transmetojne. Shshsttttt mos thuaj me shume se mesojne.

 1. Gardistit shihi formen e kokes dhe trupit, menyra se si krekoset…e merr vesh sa tru ka. Me vjen keq qe ka ndodhur ky incident por ne Shqiperi cdo gje e keqe dhe e shemtuar qe ndodh duket normale. Por, mos u merakos…do i vije dita edhe gardistit te jape llogari e te behet per buken e gojes.

  1. ashtu sic na perdorine dhe neve, krijojne mundesite vetem qe ne te punojme per interesat e tyre parimisht. nuk ka bote te lire vetem sorosiane dhe komuista te ricikluar qe nuk i ka rene ndonjehere bytha pertoke dhe bejne politikanin. si puna e rames. ta gezoni dhe ben blushin me endri fugen tani. opa ne grooopppp

 2. E kupton z gazetare qe ky pushtet duhet te shkulet me rrenje apo jo, epo ateher me 11 maj te gjith ne shesh te shkulim qelbesiren, more ekuptoni ju se me be hall jane shoferi , bodiguardi, sekretarja dhe qe te gjith qe i rrin shum afer Edvin pordhes mezi presin qe te ikin sepse ne c do 5 min ja fut pordh shifeni pra se qar qelbesire esht. Keshtu qelbesirash jan te gjith sherbetoret e tij .

 3. Arroganca fillon nga lart poshte, kazan thote shoku rama , dajakun gati rojet e tyre kjo eshte rilindja e dajakut , te gala sandrit

 4. kjo mashtruese se gazetate eshte gjynaf me i then. po mashtron e genjen si ne rastin e Rezart Taçit…e paskan dhunuar ate sppe lekan te bej detyren si gazetare aa me falni si mashtrruese doja te thoja …po nqs te paska dhunuar moj qyqe pse nuk shkon e denoncoje nos llap kot neper fcb o e mjere .se i thon nje shprehje O FOL E MBAJE O DHIT E HAJE …meso te jesh e vertet e jo mashtrruese o te humbte fara

 5. te vije turpe qe mban emrin gazetar se ti nji cop mute je do te marrsh fam me zore o injorante shko mashtro per ndonje lajme tj tashi
  foto paske bre me doren qe te paskan vra o mashtruse o plere qe ty takon as me then gazetare se nk meriton ke njellos gjithe gazetare qe ke perfeshi ne kte mersele te turpeshm tende femer e rendomte
  respkte per gazetare qe jan tama jo si kjo ordineria qe ri mashtron me satuset e saj te felliqura

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu