• |
ide | kryesore

‘Internimi’, filmi shqiptar që mori çmim në Arizona (FOTO)

Paparazzi, Slider

Filmi “Internimi” i regjisorit Kast Hasa u shpall filmi më i mirë i huaj në “Arizona International Film Festival”.

Në këtë film luajnë aktorët Klodian Hoxha, Enxhi Cuku, Kristi Baçi, Kristaq Pilo, Jorida Meta, Gramoz Gashi, Arjeton Osmani, Ioana Sinani, etj. Në “Arizona International Film Festival” filmi shqiptar shënoi dhe premierën botërore.  Filmi trajton një histori dashurie në vitet 80 gjatë kohës së komunizmit në Shqipëri. Frida Dushka që luhet nga Enxhi Cuku, dashurohet me Arturin, një djalë të internuar që interpretohet nga një aktori Krist Baci. Gjërat komplikohen kur familja vendos ta martoje Fridën me operativin e fshatit Tomorrin, që luhet nga Klodian Hoxha. Filmi është i zhanrit romancë dhe dramë, e pritet të vijë dhe në një premierë për publikun shqiptar.

Kliko këtu 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu