• |
ide | kryesore

Kryemadhi: Nuk futemi në zgjedhje me Ramën kryeministër

Lajme, Të fundit

Pas firmosjes së marrëveshjes me 10 pika për koalicionin opozitar, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, u shpreh se kjo ditë marrëveshjeje është flamuri i shpresës për të gjithë shqiptarët. Ajo shtoi më tej se LSI nuk do të futet në zgjedhje për sa kohë do të jetë kryeministër Edi Rama.

“Aksionit opozitar i shtohet një element tjetër shumë i rëndësishëm. Është shumë e qartë se kjo vjen si rezultat i axhendës sonë opozitare, e cila sot përfundon me nënshkrimin e një kolacioni të përbashkët përballë një shteti të kapur.

Kjo marrëveshje garanton zgjedhje të lira e të ndershme. Në Shqipëri do ketë vetëm zgjedhje të lira dhe të ndershme, që shqiptarët të zgjedhin atë që duan. Kjo marrëveshje është flamuri i shpresës për shqiptarët. Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve, kemi për detyrë t’ju garantojmë të gjithë infrastrukturën dhe sistemin e nevojshëm për të qëndruar këtu”, u shpreh Kryemadhi.

 

5 Comments

  1. Aman me qafsh po s’u fute ne zgjedhje a do shkosh ne xhami pastaj qe te falesh? Aman o zot jepi mend kesaj hajduteje dhe qelbesireje.

    1. Kjo katolikia e konvertuar e ka mese te sigurte se ne shtator do te kete zgjedhje pa asnje diskutim. Kete profeci ja ka thene baba Wanga ne gjume. Shikojani ate kryqin prej teneqe me ruza plastike qe se ndan nga qafa ja ka bere dhurate Xoni me Fatajmen.

  2. Nderin me te madh do i besh shqiptareve qe te zhdukesh nji here e mire
    Koha e Nano ik, mos kujto as ti o baxhell dhe as Lul kari se do vij prap
    Rama ka mbi 70 % te popullit dhe padyshim qe ai do vazhdoj te jete

    1. RAMA KA VETEM GOPIN E ANETES TE SIGUTRE . PROBLEMI ESHTE SE EDHE ME MONEN EDHE ME LULIN NUK BOHET SHTET . I KEMI PROVU . UNE BESOJ NE LIGJE , BESOJ NE FORCEN E DEMOKRACISE. KETA E KAN ÇU VENDIN NE NJE DEREXHE QE NUK KA ROB ZOTI QE I JEP DUM . KETA KANE AQ SHUME MEKATE SA KANE FRIKE TE BEJNE NDYSHIME , KETA KANE FRIKE NGA LIGJET , KETA DUAN TE SUNDOJNE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu