• |
ide | kryesore

Rama reagon për koalicionin e opozitës: Vetëvrasje politike…

Lajme, Të fundit

Edi Rama ka reaguar pas vendimin e opozitës për të nënshkruar një koalicion mes partive të cilët nuk do të pranojnë të hyjnë në zgjedhje pa u realizuar kërkesat e tyre.

Rama ka theksuar sot se vendimi i opozitës është i padëgjuar më parë.

Zyrtarizohet koalicioni opozitar, 10 pikat e marrëveshjes mes PD dhe aleatëve (FOTO) 

Sipas tij në 30 qershor qytetarët do të flasin me votë në çdo bashki.

“Pas djegies së mandateve, koalicioni kundër zgjedhjeve një tjetër formë e padëgjuar vetëvrasjeje politike! Humbësit kronikë janë peng i dëshpërimit të tyre, po Shqipërinë s’e marrin dot peng.Zgjedhjet as ndalen as shtyhen. Në 30 qershor qytetarët do flasin me votë në çdo bashki.” 

21 Comments

 1. E pa degjuar eshte te jet km I biri I atij qe ka firmosur per denim me vdekje
  Vemje e kuqe
  Mbeturina serboruse

 2. NE QOFTE SE ATA KANE BERE VETVRASJE PER TY ESHTE MIRE PSE SHQETESOHESH ATEHER TI FLI I MQETE SE PAS ZGJEDHJEVE SHQIPTARET DO HANE ME LUGE FLORIRI ASHT SI PAS REFORMES NE DREJTESI LEGALIZIMEVE FALAS SHENDETESIA FALAS KANABIZIMI I MBARE SHQIPERIS DHE SI GJITHMON MINISTRAT E MBRENSHEM ME PROBLEME POR KETA SJANE RASTESI POR GJELL E PREGATITUR NGA JU PERSONALISHT NJESOJ SICE BERE ME KUFIJTE E KOSOVES GJELLEN E PRISHUR POR KUJDES MOS TE HASHE VETE NDONJE LUGE GJELLE NGA AJO E PREGATUR PO NGA TI SE TE BENE TE VJELLESH TER JETEN……………..

 3. Po lexoj qe te gjithe shajne Ramen, por a eshte e mire kjo qe bene Moni me Bashen? jo edhe te themi te drejten nuk ka nje parti opozitare me ikjen e asaj riten te voglat, edhe pse Usa edhe EU jane kunder Bashes edhe Mones, ne nuk na intereson vetem te realizohet deshira e tyre. edhe deshira e shqiptareve qe te humbasin nga ky veprim
  Jeni ne regull apo jo. asnje se do Trump por nuk largohet opozita, aman mos beni sikur jeni te gjithe eksperta, kjo i sherben vetem Serbit edhe Grekut, kjo i sherben Europes qe Shqiperia ka nje Krize edhe si rjedhoje sduhen hapur negociatat

 4. rreth edvinit te perbashkuar
  ter krymbat deri ne vetflijim
  .qe te hajn mut stalini,popoviqi,mugoshe,bregoviqi,vuqiqi
  deri ne amshim.
  nga lfta veem ai largohet
  qe nuk han mut frroku
  por qendron si edvin qamarroku.

 5. Agron je nje idiot klasik. Kush te tha ty qe asnje se do Trump, dhe a po e sheh se cfare po i ben opozita atij ne Amerike. Ne ketej jetojme o dylber mavi dhe mos keqinformo, se tru nuk ke per te dhene mendim

 6. Pse ‘shqetesohet’ k/ministri per Opoziten?! Per me teper a shqetesohet ai per shqiptaret?! Pervec korrupsionit, blerjes se votes dhe kundeshtareve (duke perfshire edhe mediat e gazetaret), berjes se atyre puneve per t’u dukur a ben gje tjeter k/ministri?
  Si vlleh qe eshte a e do ai Shqiperine e Shqiptaret? Nuk duket dhe nuk e besoj.
  Ka komentues qe ‘ia hedhin fajin’ grekeve e serbeve duke mos kuptuar (apo mos dashur te kuptojne) qe problemin e kemi ne vete ne njeri tjetrin dhe nuk na e kane fajin te huajt.

  1. O zana o kare pa bole, une sjam me asnje parti kare femer po je, une jetoj jashte, por skam arsye te mos flase me emrin time, mua sme ha kari as per ramen as per bashen as per nje aty, por te shikosh ndryshimin midis bashes edhe Rames eshte si nata me diten, po ta shikosh nga ana e bashkise eshte si nata me diten, na keni care karin duke thene fasada, po bota jashte fasadat ka edhe qe duket e bukur, apo doni si ishte ne kohen e rumpalles pd si afganisstani, hape pak ne youtube edhe shikoje ndryshimin nga 2013 si e la pd edhe si eshte tashri ne 2019, po deshe shikoje si e mori pd shqiperin ne 1990, edhe si e beri edhe e shkateroj deri ne 2013, oke, mos me cani karin duke me bere reagime te kota, hapni syte edhe shikoni ndryshimin pastaj nxirni konkluzionin

   1. Kjo po o Agron, ky stili tënd komentues si rrugaç me fjalë të ndyra sapo ta përmend dikush emrin, qënka “letërsia” që njeh ti e jo ajo e Arit.
    Ari me ate “stilin” e tij sëpaku është i drejtëpërdrejtë e pa hile.
    Të kujton ty e gjithë morrave të kuq se kush janë ish kriminelat komunistë e kush janë bashkëpuntorët e sotëm të bandave kriminale të drogës e lidhjet midis krimeve të së shkuar e të sotmes.. Shkrimtar nuk është Ari i gjorë se ndoshta nga mjerimi e varfëria nuk ka arritur të bëjë shkollë ama ti je me këtë mëndjen tënde rrugaçërore, po aq gomar sa edhe bashkëpuntor me krimin.

 7. km nuk irruhet fare per pd por ka merak lulken ku do shkoj ne byth te c…arit apo ne pidh te nenes se ketyre komentuesve idiot

 8. Kjo po o Agron, ky stili tënd komentues si rrugaç me fjalë të ndyra sapo ta përmend dikush emrin, qënka “letërsia” që njeh ti e jo ajo e Arit.
  Ari me ate “stilin” e tij sëpaku është i drejtëpërdrejtë e pa hile.
  Të kujton ty e gjithë morrave të kuq se kush janë ish kriminelat komunistë e kush janë bashkëpuntorët e sotëm të bandave kriminale të drogës e lidhjet midis krimeve të së shkuar e të sotmes.. Shkrimtar nuk është Ari i gjorë se ndoshta nga mjerimi e varfëria nuk ka arritur të bëjë shkollë ama ti je me këtë mëndjen tënde rrugaçërore, po aq gomar sa edhe bashkëpuntor me krimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu