• |
ide | kryesore

Reagon Gazment Bardhi: Pse partia e Patozit nuk mund të hyjë në zgjedhje

Lajme, Të fundit

I pyetur për partinë e re të krijuar nga Astrit Patozi, “Bindja Demokratike”, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, tha se vendimi është marrë një ditë pasi opozita vendosi për të mos u regjistruar në zgjedhje dhe se në këtë mënyrë janë bërë “fasadë e qeverisë”.

“Së pari shqiptarët janë të përfaqësuar nga ata që kanë votuar. Nuk mund të thuash se do përfaqësosh shqiptarët, kur shqiptarët nuk të kanë dhënë mandat përfaqësimi. E dyta, të pretendosh të hysh në zgjedhje, kur nuk ke krijuar ende parti, sepse sot ka skaduar afati, do të thotë se je duke i kryer një shërbim Edi Ramës, pasi si rregull, dhe këtu po flas si jurist, kjo parti nuk mund të marrë pjesë në zgjedhje, sepse nuk është regjistruar në gjykatë.


Në zgjedhje nuk marrin pjesë kandidatët për parti politike, por marrin pjesë partitë politike. E vetmja rrugë apo mënyrë që kjo parti, kandidatë për të qenë parti për të qenë të saktë, të marrë pjesë në zgjedhje, do duhet që Edi Rama t’i japë një urdhër politik KQZ-së për ta regjistruar këtë parti në zgjedhje. Nëse kjo ndodh, besoj se shqiptarët kuptojnë realitetin se ku është krijuar kjo parti dhe kujt i shërben kjo parti e krijuar” – tha Bardhi. ©LAPSI.al

18 Comments

 1. Po more niku i ra prej fiku, , Meso kushtetuten, ligjet e te drejten qe kane partite per te marre pjese ne zgjedhje, e pasta ofendo me kompetence, se me kete koment, idiot, e ofendues tregon vehten e injorancen qe me sa duket e ke te impostuar. Ke kohe qe te mesosh me shume, e te jeshe me korrekt, mos e ul, apo mos e trego vehten se kush je.

  1. shko ore qiu ti kar. ik ha sufllaqen e mos na caj karin. mos komento komentet e te tjereve mjeran. e di qe paguhesh per kete pun por mos na haj me karin mundesisht.

  1. Edhe “shpellar” edhe komunikues dixhital me qytetarët, sikurnuk shkon fare kjo llogjikë idiote prej morrash të kuq.

 2. Langaraq, kerrme e shoqerise qe eshte fatkeqesi qe je pjese e saj, por ne ndonje kazerme kriminelesh e kafshesh qe rastesia ndofta te ka sjelle ne Tirane, mbasi dukesh ne shprehjet e tua, qe je mbeturine e genit kuqal qe si gjarper, here, pas here del po me te njejtet komente, dhe fyerje krahinore, sepse mbase shpella qe permend ti si idiot qe mundohesh te ofendosh, eshte shume me e nderuar se bajga mbi te cilen ti ke lindur e jeto.

 3. Edhe pse isha qytetar tiranas prej kater brezash zgjodha mergimin pikerisht kur rraca juaj me ne krye Sali kafshen masakruat tere qytet kryesore te Shqiperise.
  Aktualisht prej 20 vitesh jetoj ne New York me djersen time o mize e bythes Saliut.

  1. Po ne qe po e derdhim djersen tone ketu,me cfare te jetojme??
   Te ishe kaq trim,edhe pse permend rracen, duhej te kishe qendru ketu.
   Atehere mund ti kishim besu ketyre qe thua!Kaq asht kultura TIRONCE,mjafton te lexosh komentin tend!?
   Ho mre jaaoo…Ca bo mre!?

  2. Kam nje sugjerim per ty: Pse nuk e le mergimin dhe vjen te shijosh “mrekullite” e Ri-pjelljes? Hajde se ushqehemi cdo dite me Top Channel dhe ERTV., shendetesia eshte totalisht falas, taksat jane minimale, kanabisi eshte i lire dhe me cilesi te larte, nuk ka fare korrupsion, legalizimin ta bejne brenda javes, kriminaliteti nuk ekziston, fondet shteterore nuk abuzohen, kilometri i rruges nuk kushton 20 milion EUR, hajde se tani kemi minister Leshi dhe jo trafikante droge, etj, etj. Hajde, merr edhe Liam-in (por po pe bandite me maska ne Rinas- mendo qe eshte eshte film dhe nxirr Liam-n ta rregulloje kete pune).
   Dhe ne fund te fundit, ti e dike mire, nese realiteti nuk te del ashtu si jua tregon lideri skizofren, mund te thuash gjithmone qe “FAJIN E KA SALIU’

  3. Edhe “shpellar” edhe komunikues dixhital me qytetarët, sikurnuk shkon fare kjo llogjikë idiote prej morrash të kuq.
   Të “gjorët” presidentë” të SHBA se sa të rrezikuar paskan qenë nga ky “tironci” 24 karratësh enverist,emigrant prej 20 vitesh atje, kur shihte ata që takoheshin me doktor Berishën
   Mos ki merrak o “tironc”,.
   Tani për tani SHBA po merret me terroristët islamikë, por si të mbarojë punë me ta, do të meret edhe me sojin e terroristëve komunistë.

 4. O GEI bardhi gjithmone ka nje here te pare prandaj po futet ne zgjedhje per te mare mbeshtetje nga vota,por habija PD trgon frike,ju nuk mund te ndaloni te tjeret per te kandituar,marveshja e qelbesirave do e quante salihu ne 2013 marveshjen ps e lsi,po sot si e quan salihu kete marveshje lulu-mona

 5. ”’ Së pari shqiptarët janë të përfaqësuar nga ata që kanë votuar”’ , po more birbo po… por po te ndjekesh kete llogjike edhe Ramen e kane votuar shqiptaret dhe i bie aq sa ju ka frike Rama ju aq dhe ju keni frike kete partine e re.
  Kur doni te mbroni bythen tuaj nga partite e reja thoni …’ na kane votuar shqiptaret si opozite’ … kur doni te rrezoni Ramen nuk e merrni parasysh qe edhe ate e kane votuar shqiptaret si maxhorance.

 6. cudi e madhe me doktor mortjen. ka me shum armiq te brendshem se te jashtem. te gjith tradhetare, vetem doktori e ka raujtur linjen e partis dhe marksizem-leninizmin deri ne fund. Keta qe qeverrisin jan vari karin, po imagjino te vij te na qeverisi ky pederasti fluturus me ate koalicioni opozitar qe u be per te mos hyr ne zgjedhje. shoket e doktor mortjes dhe lul kryetar fallcos jane: gruja presidentit (qe presidenti eshte garant i sistemit dhe nuk bind dot grun e vet me rrespektu sistemin), shpetim cami dhe dule greku (per te ballancuar forcat e kunderta, jing e jang), vllai i Arben hajdut dukes, Nard filozofi , Fatmir gerdeci dhe Dash rakia. Ja keta jan alternativa nqs ikin keta varikarsat e tjer qe jan ne pushtet. Ju shyqyr dolet vet nga sistemi. tani te shpresojm qe te dalin nga sistemi dhe keto skorjet e majta me taluant pallra apo ca fytyra dinozauresh si cac angjeli apo bac fino, qe ju eshte trashur zverku nga korrupsioni dhe vazhdojn aty si ligjvenes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu