• |
ide | kryesore

Video/ Long vendos rekordin e golit më të shpejtë në Premier

Sport, Video

Shane Long është futur tashmë në historinë e Premier League dhe pak rëndësi ka rezultati i Southampton në sfidën përballë Watford. Sulmuesi ka shënuar golin më të shpejtë në historinë e kampionatit anglez, duke thyer kështu rekordin e vendosur nga King në vitin 2000.Long shënoi gol pas vetëm 7 sekondash, duke i rrëmbyer topin mbrojtësit të Watford që tentoi të niste aksionin. Ky ishte goli më i shpejtë i shënuar ndonjëherë në një ndeshje të Premier Ligës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.