• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Në Sarandë i bëhet pritë turistëve të kroçerave nga trafikantët e drogës

Lajme, Të fundit

Sipas një mesazhi të ardhur në adresë të Sali Berishës, në portin e Sarandës, turistëve që sapo zbresin nga kroçerat, iu ‘zënë pritë’ trafikantët e drogës, të cilët iu afrojnë për të blerë kokainë dhe hashash.

Marinarët e këtyre krocierave janë dhe blerësit më të mëdhenj, pasi e rishesin grogën në anije kur rinisin lundrimin.

Gjithçka bëhet në sytë e Policisë, që sipas denoncuesit, hesht pasi merr pjesën e vet nga fitimet.

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka publikuara këtë denoncim me këtë koment plot ironi: “Mirë se erdhët në narkoshtetin tonë, o vëllezërit e Liamit! Wellcome to Canabistan!

Postimi:

“Të dashur miq, narkoshteti nuk ka porte por narkoporte. Në portin e Sarandës, në sytë e narkopolicisë, turistët, bazuar në traditën shqiptare bukë e kripë e zemërplot, priten me hashash dhe kokainë e helme plot. Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.”

Përshëndetje Doktor

Narkoshtet, narkodeputet, narkoport, në Sarandë po bëhet kërdia në shitjen e kokainës, heroinës dhe hashashit.

Dje me të ardhur kroçera, të gjithë çunat tymosnin te trau i portit për të bërë reklamë dhe iu ofronin turistëve, llojet e drogërave.

Kishte nga ata që nuk afroheshin, kishte dhe nga ata që blenin, po më të interesuar qenë marinarët, që pasi blejnë, më pas e shesin në krocer me çmim të lartë.

Kjo ndodh në sy të narkopolicisë, e cila nuk po vepron pasi merr pjesën e saj.”

3 Comments

  1. Njeriu me fytyre Kafshe nje Djall i vertet nje rrugac ordiner nje kafshe qe ka 30 vjet qe perdor substanca narkotike per te kontrolluar veten,kafsha qe ka 30 vjet qe kurohet ne Austri per perdorim te drograve,akuzon turistet si bleres te mariuanes,ti mor kafshe qe nuk fle rehat nga makthet kekon ta trasmetosh kete makth ne popull,por ti harron qe ky popull te ka varrosur nje here e mire si qen rrugesh

  2. KE KOHE QE PERDOR KETE PRAPASHTESEN “STAN” DHE KJO ESHTE NJE TEORI E KURVAVE GREKE SI SHENJE PERÇMIMI OSE TE PAKETEN DUAN TE BEJNE SHOKE SEPSE VETE PER 100 VJET JANE QUAJTUR ROMEI DHE JUNIANISTAN . HIQE KETE TERM NGA FJALORI OR KAR ME ZILE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu