• |
ide | kryesore

Rama mbledhje 4-orëshe me kryesinë e PS-së: Nuk shkojmë në zgjedhje pa “opozitën”

Lajme, Të fundit

Ka zgjatur më shumë se 4 orë mbledhja e kryesisë së PS-së. Burime të lapsi.al thanë se në qendër të saj kanë qenë 3 pika. Së pari është diskutuar për situatën politike në vend, së dyti menaxhimi dhe përgatitja për fushatën elektorale dhe së treti përzgjedhja e 61 kandidatëve për bashkitë.

Në përfundim të mbledhjes, ministrja e marrëdhënieve me parlamentin Elisa Spiropali tha se nuk do shkohet në zgjedhje pa opozitën dhe zgjedhjet nuk mund të ndalohen vetëm sepse disa parti politike kanë vendosur t’i bojkotojnë.

“Disa parti kanë vendosur të dalin nga sistemi politik. Ne kemi diskutuar për zgjedhjet e 30 qershorit sepse jemi të vendosur të garantojmë një proces zgjedhore me shqiptarët dhe për shqiptarët. Ne nuk do shkojmë në zgjedhje pa opozitën” – tha Spiropali që me fjalën “opozitë” duket se iu referua partive të tjera që marrin pjesë, por jo PD-së dhe aleatëve të saj.

“Ato janë disa parti politike që kanë zgjedhur të mos marrin pjesë në zgjedhje. Atë vendim e kanë marrë prej frikës. Ne mendojmë se shqiptarët duhet të kenë zgjedhje. Ne nuk jemi këtu për të negociuar. Ne jemi një forcë politike që i përgjigjemi kërkesës për t’u zgjedhur. Ne nuk do marrim pjesë në luftë, por në zgjedhje” – tha Spiropali.

19 Comments

 1. Per hir te lekut ka burra qe qijne dhe Elisen, ja ne kete derexhe eshte kombi…
  Sa per Ramen…, Ja shiko foton, midis dy loqeve

 2. O zot kjo Elisa eshte bere e neveritshme…. Nje lepirse bythe kjo e Rames si askush tjeter. Po dinjitetin moj sta ka mesuar familja mi goc!! Po nuk u ngriten te rinjt, keta do na zene perfund neve

 3. Cilen opozite e quan kjo Spiripucke, ato grimca qe vetem emerin kane, me to do konkurojne keta vampires sektiste, e dalin sic del kjo urithi kacurel, e ben propagande gjoja per opoziten qe shkon ne votime, qe nuk egzistojne fare, pervec kryetareve, e opozita reale, ajo qe po ia tund dhembet pushtetit na qenka ilegjitime. Ketu duket dhe hipokrizia, e polika e mashtrimit te votueseve nga kjo qeveri e denigrimit te demokracise. Ky pushtet, ende nuk po e kupton rendesen politike e gabimet qe ka bere e vazhdo ti beje, por akoma ecin mbi shinat e mashtrimitProtestat do e tregojne se si behen votimet pa kete qeveri te mashtrueseve rilindas.

 4. Tall karet rame keta shpellare e komentues qe kane zevendesuar stalinin zigurin xixa fax juri zana byroistin por ne te vertet jane po keta shpellare qe nuk pushojne se komentuar vetem 180 euro nga parate ruse,neser do merni me shume se filloje ndarja e kestit te shtate nga parate qe rusija ka vene ne dispozicion te pd,paguhet me shume ai qe do beje te mundur qe ne protestat e neserme te kete dhe gjak,eshte I sham me fis ai qe komenton,per komentin tim

  1. Dukesh ti i paemer qe je jabanxhi shkerdhate, e pa shkolle. Klysha kurvash di puna jote jane kollaj te identifikueshem. Pervecse nuk kuptohesh ku te mbaron e ku te fillon fjalia, presjet i shkruan pa hapsire nga fjala. Bir bythqirash qe as 8 vjecaren se ke mbaruar

 5. Lexoni komentin e ketij te fandaksuri, apo idioti I paemer, Eshte po i njejti e biri kurves i Rames, qe nuk ka ditur ne te gjitha budallalliqet qe thote cdo dite, te thoshte nje here te vetme semundjen e Rames e te tijen, KY biri kurves, morri kuqkodosh ferrash te horrave kriminele qe na i kane lene ne stan, eshte nje rrace jashte realitetit te popullit e njerezve qe kane ne kurriz mizerien shteterore te bijeve te kurvit. Sa here qe do me permende , po aqe here do ia permend genin e butakut qe ka nga qe e ema eshte punuar shume ne arat komuniste.

 6. Lere Dylberin autik mavi o Xixa, se ka kalu meningjitin kur ka qene i vogel dhe i ka lene pasoja. Po te pakten e kompeson me gruan qe e ben gojoren e mire, po sme besove provoje

 7. Morrat e kuq e mavi perzier bytheqire i ngjajne brigadjerit te arave qe i punonte nenat neper gardhe te arave 5 km larg shtepise.

 8. SKENDERBEU ESHTE PERDORUR VETEM PER LUFTE NE FAKT JU VETE RAM ORGJISTIT I REFEROHESH SKENDERBEJ MBRENDA KORRIZEZ I TAKON QE SKENDERBEU DIN TE BEJ VETEM LUFTE ..

 9. I paemer 23 :30
  Vete pjerdh vete i merr ere.
  Kur u bone pro imperialist ti ?
  E ketà te tjeret pro ruse
  Ik se e flliqe ket vend
  Apo sta ma bytha dhe komenton per pese leke per buken e gojes.

 10. Bani bani te qifte salianji,flet ky elbasanlliu kalo pak nga kavaja dhe pastaj komento prap o bani ti dhe familjen e ke bere hasha per salihun por sot mbas protestes shko te salihu dhe lepija bythen si di ti qe ta shlodhesh pak bishen,kurse ti xixa ta kam thene gjithmone qe jo vetem gruan dhe vajzen coja shpellareve te salihut,por dhe mamin motrat vellain babin se shpellaret nuk pyesin per moshen dhe ne fund jepi salihut dite nga jeta jote e mjere,sepse ty nuk te duhet jeta o rrotKari,shko dhe ti me banin per nje orgji bythqirash te salihu dhe kenaqeni ate

 11. Ja fut kot, nuk ka per te patur zgjedhje..i bie qe te beje zgjedhje per 30% te personave..Pastaj do shohim legjitimitetin..Demokracia nuk eshte matematike, jo vetem!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu