• |
ide | kryesore

Basha shigjeton Patozin: E donte PD-në për karrige, partia e re për opozitë fasadë

Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha në një lidhje telefonike me emisioni “Të Paekspozuarit” foli edhe për krijimin e partisë Bindja Demokratike, e cila kryesohet nga ish-nënkryetari i demokratëve, Astrit Patozi. Sipas Bashës, krijimi i saj ka për qëllim që të krijojë një fasadë për zgjedhjet lokale.

“Shumë prej tyre kanë marrë mbrapsht shumëfishin e atyre që i kanë dhënë Partisë Demokratike. Janë kthyer kundër PD-së kur kanë humbur karrigen. Që kur kanë humbur karriget, merren vetëm me PD-në dhe Lulzim Bashën. Sidomos kur Rama e ka pasur lakun në fyt.

Kjo parti e cila, është krijuar pikërisht, si pazari i Milotit, për të krijuar idenë se ka pjesëmarrje në zgjedhje. Zgjedhje fasadë, me parti fasadë, me opozitë fallco, nuk do të ketë” – tha Basha. ©LAPSI.al

19 Comments

 1. Aq poshte ka rene edi, sa gjeti vetem titin, qe e ze gjumi duke thene jemi ne kulmin e energjise.
  Verifikojeni kete nga opinioni i mbremshem! Ka vetem 0.5 % hiperbole.

 2. Mjafton krahasimi tepër i çuditshëm që bëri Patozi midis masakrës së Tivarit ku serbet vranë 4 mijë djem të rij shqiptarë zë Kosovës, me rënien nga karrigja të tij si nënkryetar i PD, për të kuptuar nivelin e tij të intelektit.
  E dëgjova ta përsëriste këtë budallallëk me brirë sot në dy televeizione jo vetëm njëherë, por disa herë pa u kujtuar se bëhet qesharak.
  Karrigja e pushtetit të Patozit si ajo e Ramës, vlekërka më shumë se jeta e 4 mijë shqiptarëve të vrarë.
  Mjafton kjo gafë e tij, që Patozin ta vërshëllejnë të 4 mijë shqiptarët qe paskan dhënë firmën për partinë BD.

  1. Ekzaktesisht krahasimi i tivarit me mos’zgjedhjen e tije si deputet te jep te kuptosh se si ky njeri sa dhe si lufton per barazi me te tjeret!!!luftoi me te te gjitha forcat kundra pd e pa qe nuk i eci dhe shfrytezoi momentin per tu hakmarre si nje cinik deri ne neveri.Po te pyesesh kedo ne rruge per krahsimi dhe paralelizmit qe i beri situates se largimit te tije te japin nja pergjigjje (me vjen per te vjelle)

 3. Sa per karrige nuk ngelesh prapa edhe ti! E keni cik fixim, por nje ciiik faree, tju rrije bytha rehat. Te ishte vend persembari ky, kryetar partie do ishte nje tjeter.

 4. Psikologu,KidA, shko e vizito ate pronarin e partise dhe banditin e Shqiperise me pare, sepse me dukesh qe je shurdh e qorr, biologjik i partise qe kerko te mbrosh. Rama tend, nese nuk e din, mesoje,,,,,Ia bleu partine Nanos kete e ke te sigurte, e pushtetin e perdor per te zevendesuar parate me metodat e format qe tashme ia dine e po ia thone te gjithe, andaj se leshon karriken, ky eshte ai qe lufton per karrike se ia ka pa hairin me marifetet banditeske qe ka bere. Nese do ish ne ndonje shtet tjeter , sot ai do ish pas hekurave, Megjithate, e drejta vonon, por s;harron, se do shkoi e do terheqe edhe tufen nga pas.

 5. Psikoloqja XIXA, nese do te ishte ne ndonje shtet tjeter, sot do te ishte pas hekurave mos e ke fjalen per Lulin lidhur me 4 vrasjet ne bulevard, 200 milion e kusur $ e Rruges Kombit, 1 milion e kusur $ e lobimit me ruset?

 6. O XIX kari. A e ve mendjen ne pune ti apo mendo me byth.
  A ishte Luli numri dy i partise kur humben zgjedhjet?
  A i humbi Luli zgjedhjet vendore?
  Ai humbi Luli zgjedhjet parlamentare?

  PD humbi me rezultate me kqia edhe se mbas piramidave.

  Pse se dha doreheqjen Luli? Pse hoqi gjith ato qe sillshin vota per PD dhe solli kto lapangjozet qe si njef as lagja vet.

 7. Po i lexoj keto palo komente dhe habitem me fjalori flisni dhe cka eshte me keqja per fjalorin qe perdoretPse duhet ta fyejme njeri tjetrin per keta sureter kaq te piste apo qe tu bejme fresk Jo more jo keta jane bushtra qe kulishet e vet si njeri dhe tjetri dhe kusuret i paguajm po ne Ateher cduhet ber po sipas meje si ne 90 te ngrihemi me thirrjen EJA MBLIDHUNI KETU KETU Se keta ne po na marin per miza dhe une besoj se po troket ora e lirise

 8. Salihu te ka thene o xixa qe rama ja bleu partine nanos o cetniku salihut,po lulu ja bleu salihut sipas teje,sa rrotKari je o xixa

 9. Militantët e Edi drogës kujtojnë se mund të na mbushin mëndjen duke përsëritur gënjeshtrat e përhapura nga gënjeshtarë të pacipë si puna e Taos.
  E para e punës, pas humbjes së zgjedhjeve të 2013-tës, që nga Berisha , dhanë dorheqjen të gjithë krerët e PD e në këtë parti u bënë zgjedhje të reja, ku me shumicë votash u zgjodh Basha si ministri më i suksesshëm i qeverisë Berisha, por edhe që kishte fituar edhe ndaj Ramës në bashkinë e Tiranës .
  Rama pat humbur disa zgjedhje, dhe në PS nuk u bënë zgjedhje të reja.
  Nuk kishte pasur funksionet më të larta në PD Basha po Berisha,
  Cilido që ka kujtesën normale, nuk ka sepse haron që ministri më i suksesshëm i qeverisë Berisha ishte Basha e kjo është e lidhur me rezultate konkrete.
  Duke qenë drejtues i ministrive përkatëse, ajo qeveri realizoi pranimin në NATO, realizoi ëndrën e shqiptarëve për të lëvizur lirshëm në Europë e mbrenda dy vitesh ndërtoi Rrugën e Kombit.
  Ka rënë tashmë krejtësisht alibia e gënjeshtër se Basha përfitoi para nga ndërtimi i kësaj rruge, mjafton të kujtomë ndryshimin e madh të kostos së ndërtimit të asaj autostrade në zonë malore me tunele e vepra inxhinjerike të kushtueshme, nëse do ta krahasojmë me koston prej 22 milion euro për kilometër, për përmirësimin e Unazës së madhe të Tiranës.
  Ndonëse u përpoq dy vjet prokuroria socialiste , e modelit të Arta Markut, që të hetonte Bashën për ate ndërtim, nuk u gjet asnjë prove për akuzën.
  Ndërkaq, ndonëse është provuar me fakte skandali i tenderit 20 milion euro të Unazës me një kompani fantazmë të “drejtuar” nga një recepsionist hoteli, prokuroria socialiste nuk ka arrestuar asnjë përgjegjës për këtë skandal.
  Përapara se të bëjmë fajtor “Lulin” se pse humbi zgjedhjet gjatë qeverisjes së Ramës, përse nuk kujtohemi për brekët e Xhelilit në Dibër që “u pastruan” me para droge ?
  Përse harojmë që gjatë viteve 2016-2017, Shqipëria u bë rekordmenja e kultivimit e trafikut të kanabisit në Europë ?
  Ku shkuan ato miliarda euro të trafikut jo vetëm të kanabisit por edhe të kokainës ?
  E ka pranuar Gjushi publikisht me “sinqeritetin” e tij naiv, se PS duhet të ma dijë për “nder”, që i kam mbledhur vota nga miqtë e mij banda të krimit e trafikut të drogës.
  Vjedhje e krime të ndryshme ka pasur, ka e do të ketë në gjithë botën.
  Por si shpjegohet që pikërisht gjatë qeverisjes së Ramës, u bënë grabitje spektatoriale, të miliona eurove të bankave me destinacion Aeroportin Nënë Tereza ?
  Në cilin vend demokratik të Europës ku duam të shkojmë, këmbëngulet të bëhen votime me një parlament të përbërë vetëm nga një ish parti diktatoriale komuniste , tashmë të “moderuar” edhe si drogiste ?

  1. Ti qeke ma kar se XIXA. Po Luli e fitoi partine se ja dha sali bajraktari. E vetmja merite e Lulit ishte shoqeria me Argita hundcycen. Eshte bo edhe Jamarberi tani disedent i modh dhe antikomunist i flakte. Olldashi eshte fut ne ate parti me pantallona te shkurtra, ti po na trego zgjedhjet ne PD. Njerezit jane gjalle dhe mbajne mend. Mbajne mend edhe konferencen e partise se PDs te pallati kultures.

   Luli ishte numri dy i PD dhe mbante pergjegjsi direkte per zgjedhjet e 2003. Po si turist hollandez, shkateroi PD dhe e hongri manallin dy here. U shit vota thote Luli e ti dashke me na mush mendjen. Po pse ku jetojme ne nHone e? Po PDja e hudhi PS ntuc kur ndroheshin komplet kutiat me vota.

   Lul hollandezi e fitoi bashkine prej Ristanit me vota te vjedhme. Apo ato squhen se kshu osht nji muhabet.

   Zgjedhjet ne Permet i humi se u blene votat. Ne Diber i humi ju blene prap votat. I humbi prap votimet edhe kur kishte gjysen e qeverise. Prap u blene votat. Rri e bo zallamahi tani se do me justifiku humbjen. Nejse puna vet. Vec ju maloket e sales mos u mundoni me na mush mendjen per lulin, se hallin te nonji legalizim e keni edhe ju.
   Kto fjale po ti thote njoni qe i kan ra komet tu bo propagande shpi me shpi kur Mustafaraj deshte me u bo kryetar Bashkie ne tirone e spo merr tokat e veta se i kane zaptu jabanxhit prej mali.

   1. Gjej qoftë edhe një fjalë të ndyrë prej rrugaçi si ato që përdor ti o kafsha alidems në komentin që kam bërë.
    Kam thënë ato të vërteta që janë lehtësisht të verifikueshme.
    A mos e futi Ali Demi tënd Shqipërinë në Nato ?
    Që nga mënyra e të shkruarit e nga llogjika primitive, e tregon veten se je pjese e bandave të drogës e duket që nuk ke as 4 klasë shkollë.
    Atë fjalën që të ka mbirë në gojë, shihe tek ai i gjati se ai ka dal lakuriq në publik e ai e përdor si puna tënde edhe në komunikimin në publik.
    Jepja satëme apo sat motre të lexojë “komentin” tënd e mbase do ti kënaqësh me k…… që ke në gojë.
    Ndyrësire !

 10. Përpiqu të njohësh mirë gjendjen e deleve të tua dhe ki kujdes për kopetë e tua, sepse pasuritë nuk zgjatin përherë, dhe as një kurorë nuk vazhdon brez pas brezi.
  Njeriu mendjemprehtë e shikon të keqen dhe fshihet, por naivët shkojnë tutje dhe ndëshkohen, njëlloj siç po bën ti me Ramën. Tërbimi dhe zemërimi juaj nuk i bën dot ballë xhelozisë të votës së popullit të varfër që është sunduar nga të pabesët dhe oligarkët.

 11. po a e din ti o lulush qe Patozi ska qene asnjehere minister kur se ti ke qene 3 here minister problematik 1 here kryetar bashkie me fallcifikim votash dhe tani kryetar partie me humbje te njepasnjeshme zgjedhjesh . kush i bije qe lufton per karrike kur ty te ka ngjitur karrikja ne bythe dhe ste iken . pse vetem mashtroni ………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu