• |
ide | kryesore

“Bindja Demokratike” e Astrit Patozit konfirmohet nga Gjykata

Lajme, Të fundit

“Bindja Demokratike” është edhe zyrtarisht partia më e re në Shqipëri. Regjistrimi u bë në Gjykatën e Rrethit të Tiranës, pasditen e kësaj të enjte.

Për regjistrimin e saj u nevojitën vetëm 4 mijë firma, pasi një prej themeluesve, Andi Përmeti, pranoi mandatin e deputetit dhe u betua të enjten në kuvend, duke e bërë Bindjen Demokratike parti parlamentare.

Ky është një avantazh që i shmang detyrimin ligjor të paraqitjes së 30 mijë firmave, nëse nuk do ishte parti parlamentare.

5 Comments

 1. Bo Bo c’behet.Mundet vetem me palaco.Po bindja e djatht Ku mbetet z Patozi.Del ne skene vetem kur i duhesh Bastaxhit Rame

 2. Gjykata duhej te verifikonte kartat e identitetit e te bente sondazhin per kontrollin e se vertetes se firmave, mbasi me nje rrufe kurre nuk mund te ngrihet nje parti , sepse ka rregulla e ligje qe me platformen, me antaresine, qe vendos gjykata falasi per Patozin, tregohet qe ne kete mes veprimi i gjykates eshte i nxituar e i shtyre nga pushteti per alibite e saj qe te kete ne zgjedhje nje parti te djathte qe te mashtroi europen, e ameriken, se ne zgjedhje moren pjese edhe parti te krahut djathte.NUk ka njeri, apo delegate nga europa qe mund te besoje kete loder te felliqur e tinezare te kesaj qeverie te mashtrimit. se me nje Patoz,, do kape nje Kolloz.

 3. O Xixa,
  a thua vertet te jesh aq gomar sa te besosh se kete parti e ka nxitur pozita!!!!!?
  Apo ci qi temen, ben detyren per shperblimin. Dhe po te jete kjo e fundit, mjeti e justifikon qellimin.

 4. Vetem patozja me do shoke
  – pa edvinaqen pas
  nuk e bente dot gati ket
  haram-partiçken
  Gati per 3 dite, hihihi, PatokBIZHOZCIU hudhi zaret…
  3 dekada ne maje te PD nuk e degjum te ngrinte problemin e demokracise etj ne PD. Ky votoi bashen edhe kur vitimi u be me flete me nr. Rendor, ky vitoi per Plehrat bashke me te tjeret me ne krye Shpellarin, medi mafiozin Minister etj.,
  tani kuis e I duket se sokellin per demokraci, Opozite
  Uhuhuh, s rri dot PA karrike se s’i del hesapi per bixhoz etj, mjeranit,
  Shkurt
  Kerme-Faqezi,
  kazani edviniq ( njeperdorinshem),
  qe per pak do shkoje atje ku e di…

  Para se te merrej rregjistrimi ky Opozitari shenjtor shkoi ne KQZ…
  Ej,
  Çfarë dok coi ky sharlatuc, a xheba?
  Mbaj mend nji shkrim te merobazes per figuren e patokut me ca arka rrush a ku di unë, ne fillim te Karieres (nji llum Kavaje).
  Natyrisht qe ka ecur, eshte bërë sharlatanuc lekureshitur…

  Y yyyyyfffff,
  Na Kuis ene ky sharlatanuc bixhozci per demokraci…
  te plotesoje atë cep-KUADeR
  te ‘Shqipëria qe duam’
  qe I ka caktu regjizorMosterPiktori i marrosur…. Qe na mbushi mendjen (tu na mor per deele) qe e ka saju jo ky po Shpellari,
  Hihihi
  E Mira eshte qe plehra e kellirat janë ciper gati per tu fshi….

  Skina PA gjo aaaaaala!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu