• |
ide | kryesore

Deputeti gjerman: PD të futet në zgjedhjet e 30 Qershorit

Planet

Deputeti i Bundestagut Christian Petry , ka komentuar situatën politike në Shqipëri. Ai i ka kërkuar Partisë Demokratike të futet në zgjedhjet e 30 qershorit.

Perry është ndalur edhe te reforma në drejtësi, të cilën e quan një arritje historike. Ndërsa djegien e mandateve nga opozita e ka quajtur një hap të gabuar.

“Reforma në drejtësi në Shqipëri është arritje historike. Duhet ende luftë kundër krimit dhe drogës. Djegia e mandateve është hap i gabuar nga opozita.

PD të futet në zgjedhjet e 30 Qershorit. Qeveria dhe opozita të dialogojnë. Ata mund të angazhohen me të më shumë forcë dhe energji.”- është shprehur ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu