• |
ide | kryesore

Rama në Malësi të Madhe: Opozita pengon hapjen e negociatave

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama në takim me qytetarët e Malësisë së Madhe, është shprehur se opozita po mundohet të pengojë çeljen e negociatave për në BE dhe reformën në drejtësi. Ai i ka premtuar qytetarëve të Malësisë së Madhe se do të bëjë për 4 vite atë që nuk është bërë për shumë vjet.

“Më ka ardhur keq, që  sot kam pasur në rrugë dy grupe njerëzish për të krijuar pikërisht ato trazime në anë të rrugës. Më vjen keq për të gjithë ata  njerëz që kanë të drejtën që mos të jenë dakord me ne dhe me qeverinë. Kanë të gjithë të drejtën që mos ta votojnë kurrë Partinë Socialiste, por duhet ta kuptojmë se fajin e kanë prijësit e tyre të dëshpëruar.

Nuk fitojnë dot me PS përballë, e dinë fare mirë se këtu në Malësi të Madhe nuk kishin asnjë shans që të fitonin dhe e dinë nga ana tjetër dhe ne jemi të vendosur ta çojmë deri në fund reformën në drejtësi dhe po punojmë për hapjen e negociatave. Ata po përpiqen të pengojnë këto objektiva kaq të qarta, por as njërin dhe as tjetrin nuk do e pengojnë dot.

Ne do të bëjmë në këto katër vite për Malësinë e Madhe sa nuk është bërë gjitha ato vite në këtë komunitet. Ne do të bëjmë edhe më shumë për njerëzit e kësaj zone, që kursimet dhe djersën e tyre ta investojnë në vendin e tyre. Këta të PD thonë: Për punë votojmë socialistët, për rrëmujë jemi ne. Ja tek e keni.  Vjen këtu dhe nuk shkon atje për të bllokuar rrugën”-tha Rama në Malësinë e Madhe.

16 Comments

 1. Kjo PD qe eshte m.t na liberalizoi vizat, na futi ne nato, na hoqi nga lista e vendeve prodhues droge, ndaloi komplet trafikun e njerezve dhe armeve me skafe e gomone. M.t, m.t, por ama ca gjera i beri PD o kafshe qe udheheq nje tufe kafshesh pa instikte.
  Le te shperthejne komentet e sufllaqengrenesvefreshiste…

  1. llanua 75 vite mut stalini,enveri,ramizi,mao lu ce duni,lesh negjmije po kaq vite,palla frroku,roshi,hrushovi,popoviqi,mugoshe dhe prp i pa ngopur.lanua si qen,zagar,krymb qenefi negjmije qe han pa nderprer mut partie e kujton se ka henger ball lllokume e gurabie.ik tash llanua se meritove nje tas mut qenefi negjmije ku esht ngjizur e lindur rama extra.te te qij e pallua baba taku 75 vite e te qendron stoik esht vertet mbreslense pallua.

 2. Vetem rruga e Kombit= me cfare ke bere ti bile dhe shume me teper.
  Ti vetem pune bashkije di te besh. Investime strategjike te huaja ato cfare gjete.
  Malesine e madhe e masakruan eterit tuaj.
  Juve vetem i vidhni votat.

 3. Ju jeni aq kara sa qe besoni se ne NATO, Rrugen e Kombit etj. investime strategjike i beri Sali Vicidoli.
  Ne NATO te futi Amerika dhe Europa per ndarjen e territoreve strategjike. Rruga e Kombit u be me kredi me te lartat ne bote, 14%, e cila vazhdon te paguhet nga populli.
  Sala vetem nje gje di ta beje mire, investimin per organizimin e halabakeve dhe krimineleve per te futur popullin ne lufte mes vetit duke krijuar 97-ten dhe sefundmi ate qe kerkon tani.

 4. Robt ku ti kesh ebhe ne vorr Te ka dal goja ke bytha
  mer rrac e shkerdhyme mer pjell kurvash e spiunesh
  Ske faj fain e kan ata qe pren pishen ku rrite ytat tu rujt statujen e dulles

 5. O Ed djali sikur ate 2.8 % te rritjes pensionit per efekt te indexit rritjes cmimeve ta kishe bere 28 do ishje njesh. Apo do mbyllesh borxhin qe dhe Zaho kur te behet sa ti ka per ta gjetur dyfish. Me 2.5 milion banore te mbledhesh 100 % taksat per aq sa jane duhet te pjestosh me 2 , apo te pergjysmosh si i thone gjithe administraten qe nga presidenca parlamenti k. Ministria e e te gjitha deri tek ifundit ne adm lokale. Aq sa po mban ti ky numur mund te drejtoje nje vend me 12 milion banore. Tung.

 6. I talle karet edhe sot me keta cetniket e shpellaret e salihut,e bene mire ti lepin loqet keto bythlepirsat e salihut,besoj u kenaqe sot me keta kodoshet e salihut

 7. Ipaemer, a e kupton se sa idiot je, sa i pa cipe je, sa qe ofendon nje mase popullore shume here me shume se ju, por qe tya te duket se po i ben nder idiotit qe i dale boje nga mashtrimet e sajimet qe ben per te gjetur budallenj si puna tende, te beje diversion ne popull kunder opozites, por edhe ti trembe. Por ai( idioti tend) e kush do tjeter si ai, e si ti qelbesira, atyre njerezve tua rruani e tia freskoni, sepse do dine tu cojne nga andej qe keni dale. Maskara i kohes se qelbesirave., je i njejte ne dy, tre komente qe te dukeni se jeni shume, por nje therrmijez jeni bere, se njerezit ua pine lengun.

  1. Me mire te talli karet me ju dhe cetniket se qesh dynjaja,jo si salihu cetnik qe mendjen e kishte te terrori vrasjet,prandaj zana alias Stalin me mire te qeshim me keta cetnik qe po bejne sikur bllokojne rruget

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu