• |
ide | kryesore

Teatrit Kombëtar i shkulen gjatë natës gërmat identifikuese

Lajme, Të fundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka denoncuar paraditen e sotme heqjen e gërmave identifikuese nga ballina e godinës së këtij objekti të jetës kulturore kryeqytetase, që gjendet prej muajsh jashtë funksionit.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetin social “Facebook”, Aleanca drejton gishtin e përgjegjësisë për aktin në fjalë ndaj qeveritarëve, duke i fajësuar ata për grabitjen dhe tjetërsimin e pronës publike, për llogari të interesave të tyre financiare. “Godinës së Teatrit Kombëtar sot natën, si hajdutë ordinerë, i kanë zhveshur gërmat. Është turp dhe mjerim i madh që jemi katandisur të qeverisemi nga njerëz që pronën publike dhe pasuritë kombëtare i shohin veç si mall që duhet grabitur në funksion të pasurisë së tyre. Turp!” – shkruhet në postimin e Aleancës, bashkëngjitur fotos që dëshmon shkuljen e gërmave prej godinës së Teatrit.

Ngjarja është shoqëruar edhe me reagimin e menjëhershëm të komunitetit të aktorëve, të cilët ende vijojnë për çdo pasdite qendresën e tyre kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

7 Comments

  1. Qeveri skuthash! Nuk ka gje me te peshtire se zanati i skuthit! N.q.s jane burra, dhe pretendojne se kane x2 bole, ti heqin diten.

  2. Metoda e komunistave ,,,Te vrasin naten, e te qajne diten,,,,,nuk kemi c;te presim me nga keta sepse jane po sythe te memezes se partise nga e kane origjinen.

  3. O Ipaemer, qe je, je nje krimb haleje, e bire kurvi i sektit ti, je, por shpesh del si krimb, nje here tjeter si morr, e nje here tjeter si trim, pra je ti, qe nderron emerat e linkut, qe sie si te dukeni shume, por ne permbajtje duket qarte mendimi (qe s;ke fare ti) e shablloni tend idiotesk, andaj, ti, o biri kurves kuqale, mos me permend sa her na shfaqesh si fantazma kuqale, por thuaj ato budallalleqet e mos na caj zerrnane duke na permendur. Pastaj tya s; te bekerka pershtypie fare edhe ato qe ti kemi thene te faktuara te rraces e prejardhjes tende te genit, e ulkonjes qe te ka rritur, por akoma mjaulline se kujton se po na trem injoranti gjenetik i qelbesirave. Sot ne kohen e demokracise, dalim pak jashte kohes, por ti duhet ta keshe pseudonimin,,,,,,MORRI KUQ<….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu