• |
ide | kryesore

VIDEO/ E mbyllën në shtëpi, 80-vjeçarja zbret nga dritarja e katit të 14-të

Syri i Lapsit

Një e moshuar në Kinë zbriti 10 kate të një pallati banimi duke u kacavjerrë në fasadën e jashtme. Ngjarja ndodhi në qytetin perëndimor të Çengdusë dhe u fiksua nga në kamera nga dhjetëra të pranishëm kureshtarë.


E moshuara rreth të 80-ave zbriti nga kati i 14 deri në të katërtin me duart e saj duke u kapur pas hekurave të ndërtesës shumëkatëshe. Fqinjët e saj, të ndihmuar edhe nga zjarrfikësit, e kapën kur mbërriti në katin e katërt. Familjarët thanë se ajo vuante nga Alzheimer.


Ajo kishte zgjedhur këtë mënyrë për të dalë nga shtëpia pasi të afërmit e kishin lënë vetëm dhe i kishin mbyllur dyert me çelës. Alzheimer, një sëmundje që degradon trurin, shkakton humbje të memories dhe arsyetimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu