• |
ide | kryesore

Patozi i kundërpërgjigjet kritikëve: Do t’i kërkojmë KQZ-së të shtyjë afatin që të hyjë në zgjedhje edhe PD-ja

Lajme, Të fundit

Kreu i partisë së porsaformuar “Bindja Demokratike”, Astrit Patozi, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e tij personale në “Facebook” kundrejt kritikave të eksponentëve të Partisë Demokratike. Ish-kreu i grupit parlamentar të demokratëve shpreh në kundërpërgjigje gatishmërinë për t’i drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive, në mënyrë që pjesë e garës për lokalet e 30 qershorit të bëhet edhe PD-ja, duke mos kursyer dozat e ironisë.

“Sot pamë se më të mërziturit që ne u regjistruam për të garuar në zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishin konkurrentët e tjerë, por ata që kanë vendosur vetë të mos hyjnë.


Kanë 10 ditë që në PD nuk merrem me asnjë punë tjetër, përpos përpjekjeve për të akuzuar dhe mos lejuar BINDJEN DEMOKRATIKE që të marrë pjesë në zgjedhje.

E kanë marrë me aq pikëllim sa janë gati që të bëjnë çfarë t’u thotë qeveria, vetëm që ne të mos regjistrohemi.

Por ky është një hall që nuk ua zgjidhim dot, sepse ne e kemi marrë tashmë vendimin, gjykata dhe KQZ, po ashtu e kanë thënë fjalën e tyre. Sepse BINDJA DEMOKRATIKE është partia më e re shqiptare e regjistruar në përputhje me ligjin për të konkurruar në zgjedhjet e 30 qershorit.

Sa për ne, jemi të gatshëm që t’i drejtohemi KQZ-së që ta shtyjë afatin e regjistrimit të partive që t’u japin një mundësi tjetër këtyre të mërziturve se mbase ndërrojnë mëndje dhe futen edhe ata në zgjedhje. Ne na intereson që në garë të konkurrojnë të gjitha partitë, duke përfshirë edhe ata, ndërsa ata me sa duket kanë vetëm hallin që të mos jemi ne.”- shkruan Patozi.

22 Comments

 1. TI MOR MASKARA DO I KERKOSH KOMISJONIT RAMA PER PD MOR LLAPASQER IMORAL TRDHETAR KE 25-VITE QE JE PPRALLUR ME VOTIME TANI TI ME RAME PRNTNER PO CILI ESHTE MASHKULLI DHE CILI ESHTE FEMRA SIGURISHT TI FEMRE NE TANGA…

 2. Je qe je, kerkoji dhe serbeve ta njohin kosoven, Kimit te korese te nderprese programin berthamor, kongresit amerikan te filloje proceduren e impeachment kunder trump dhe elises te lexoje servantesin.

 3. O -Patozi-degjo ketu more djale ,do mbetesh si peshku ne Zall.
  Nuk ndertohet demokracia me njerez si ty -bedela-
  po ja ku po te ta them ketu ,do ngelesh si -Spartak Ngjela
  per ty as nje demokrat nuk voton dhe nuk i shkon mendja njeriu
  do ngelesh o i shkrete si Gjergj Bojaxhiu
  e tradhetove ate parti qe shume vjete me pune e lek te ngopi
  do mbetesh o i gjore i vetmuar do mbetesh si Bamir Topi.
  do ngelesh o i shkrete do ngelesh -lloz-
  do kujtohesh rralle ,rralle -Na ishte njehere nje Patoz-

 4. Ky personi do te instaloje sistemin e ri me ndihmen e sistemit te vjeter, akoma me qesharak behet kur pretendon qe demokratet ta mbeshtesin, patetik njeri!!

 5. Ik or sumçe kavaje! Sa shpejte fillove te kopjosh birin e kurves duke bere gjoja ironi . Ironia yte dhe e qenit te rrugeve nuk ka asgje perveç se fjale te thatà si rrezultat i mykjes dhe i degjenerimit te trurit tuaj prej bastardesh.

 6. Ky nuk we zoti me majt grun e vet paska me majrr votuesit e PD. Pyeteni E.Gj. ish gruan e ketij kurves se ju tregon sa vlen Suma edhe si mashkull se burre s’ka qene noi here. Ky eshte tipiku qe perfaqeson shprehjen kavajse ” Jepem zot mend sa te lidh ushkurin, te tjerat mi jep pare” . Dinjitet e moral ke Patozet !!! Ruajna zot.

 7. I ke bere nder PD qe krijove Partine, se u bind dhe Rama se bindja JOTE do ta nxjerre ne breg edhe pse eshte varke e shpuar. E dinim prej kohesh se ti dhe ATA qe fshihen pas teje i shrbenit Rames, kur doli Xibraka, Habilajt, tonelatat e hashashit, avionet qe binin, 620 kg kokaine ne Durres nuk folet nje fjale, por dilnit per te diskutuar demokarcine e brendshme te PD., ju qe terorizuat demokrate e thjeshte qe te ndertonit vilat shumemilioneshe dhe jeten luksoze qe keni sot.
  Rilindja ka sjelle shume te keqia, por i ka bere nje nder te madh ketij populli.E pastroi PD nga ata te inkrimuar dhe suretr si ti Patos. Bandat e gjitha i ka Rilindja. PD nuk ka me banda, por shpetoi dhe nga kolona e peste.
  Mbeshtetje opozites se Bashes e cila po ritet se e sheh qe JU nuk jeni me pjes e PD. Nga JU kane alergji demokratet e vertete, JO DEMOKRATET qe mbeshtetn oligarket dhe bejne jeten me luksoze ne kete vend me varferi ekstreme.

 8. Akoma pa u formuar si parti, akoma pa u zgjedhur vetë si shef i kësaj partie fantazmë, e filloi ky fyelli me muzikën bajate të batutave të trasha idioteske alla Rama.
  Pra mer përsipër Patozi që ti lutet KQZ së Ramës që të shtyjë zgjedhjet për të “ndihmuar” opozitën qindra mijëshe që të marë pjesë në zgjedhje ????????????????
  Nëse je burrë o Patoz, dil nga ilegaliteti e ju thuaj shqiptarëve se kush jeni ju ata 20-25- veta që u bletë nga Rama.
  Të paktën ata që hynë në Kuvend, e patën kurajon të justifikojnë tradhëtinë apo interesin e pagës së deputetit, duke luajtur me hipokrizi opozitën.
  Kurse ti na del hapur si pjesë e PS që i paske në dorë të gjitha.
  Mer përsipër ti mbushësh mendjen Ramës që të pranojë të shtyjë zgjedhjet që të futet opozita në zgjedhje.
  Kujton se po na bën për të qeshur e nuk kupton se i bën njerëzit që tju vijë për të vjellë.

 9. KA KUSHTETUTE KY VEND? NJERI THOTE DO TI THEM KQZ TJETRI THOTE E SHTYME SIÇ E SHTYME RADHES TJETER DUKE SHKELUR KUSHTETUTETN . TI VETE OR KAR JE I JASHTLIGJSHEM PER MOMENTIN .

 10. Alfons Ballshi aka Astrit Patozi sipas informacioneve ka qene ish punetor ne fabriken e gozhde bullonave ne Kavaje. Pra pa shkolle dhe arsim dhe ky moterqire kerkon te drejtoje opoziten. Thone qe ka qene dhe spiun i SHIKut te Gazidedes bashke me Mero Gelbazen

  1. Po atehere si ka mundesi qe Berisha e beri nenkryetar partie,apo nuk e dinte se ka qne pa shkolle!!!Per fat te keq e gjithe PD-ja nga keta lloj perbehet,analfabete,kriminele,tradhetare dhe ish sigurimsa….

 11. Po re sumaq kavaje ti vendos te shtyne apo Jo ,po ik o pusht ,o haleja I Edit ,po kush te vjen nga mbrapa Ty o vemje e jashqitjes se pd ,o def cpuar .

 12. Shqupistat erdhen si gjithmone me bo adetin. Mbasi e qujten kurve e slane gjo pa thone per gocen e prijsit lexhendar, tani ju kthyn Patozin me te shame nga ca i ma pragu. E bone edhe spiun.
  E njejta histori si me Meksin, Pashkon, Selamin, Pollon……. e deri te Murrizi me shoke i ketyre diteve.

 13. Nje grup cetnikesh te pa shkolle,por me diplome te salihut dhe me urdher te tij kane nje jave qe sulmojne ne fillim rudinen,tani patozin per cfare se jane ne te drejten e ty te zgjedhin se cfare duan te bejne ne jete,por ky grup qe ketu udhehiqet nga .ari stalini ziguri xixa fax juri tepelena shkodrani te pa emra te gjithe me formim islamiko kamikaz I sulen nje njeriu qe nuk ka pasur asnjehere te drejte firme,kurse salihut luluse likes I bejne bythlepirje nga mengjezi ne mengjez dhe nuk thone per cfare kane bere vjedhje korrupsion kercenime burgosje vrasje djegje femijesh shkatarrim te prones publike duke e shitur per skrap,ketyre cetnikeve me pushtetI ja marin ne goje si fis,grate vajzat mamkat.te gjithe maloket kundra patozit,kopila te kodoshit cetnik salih ram berisha

 14. Uhuhuh patozja do I thote KQZ te shkel I ligjin, e rrugullon maestro edvinaqsi si mbaroi punen e partise
  ‘Bindja’, ky BixhozciPatozja qeka kueku MO I gerditshem se Mostra Piktor, qeka i rangut te MosterMortjes99ce.
  Per fat
  e ka ‘nji gisht’ kohe ` sherbesen’
  hihihi, I bi daulles shpume sak ‘ Bindja’ kuterbonjese,
  toidhjo si xhambazUriahipsI qe po pret te bohet KryetarBashkie… KM
  (mas Dashit: I rane aty e I rane kete ko. et Dashiell,
  yyyyyfffff Makuteria qorre e zgjebe-letyrave), thote ky sharlatanyci I bixhozit:
  ‘Por ky I PD
  është një hall
  që nuk ua zgjidhim dot, yyyffff, ky jakomoni I haleve…
  ‘sepse
  Në eee!!!!! 🤣 e kemi marrë tashmë vendimin,
  Gjykata dhe KQZ, po ashtu e kanë thënë fjalën e TYRE!!!!
  ( Yyyyffff: u PA si u bo ne Gjykate e KQZ)
  Ej, si e ka pas pseudonym in ky bixhozciu qe po kakaris per Bindje, per Demokraci….. Ce harrova te shkretene, falenderoj nanjonin qe ma bi ne hater… Alfonso a si dreqin
  Yyyyffff, I shuarit qe i dul tymi (bloze)
  Arsyeton :
  Sepseeeeeee
  BINDJA DEMOKRATIKEeeeee
  është
  partia më e re shqiptare
  e regjistruar.
  në përputhje me ligjin!!!!!!!!!!

  (🗝 se e thote kyyy me PUPACPiktorin e marum!)

  MESAZH:
  E zgjidhiIM
  NE HALLIN. TOONE TE PERBASHKET
  (🙌 ky Kaceku me pordhe LHL
  & padron KacekPiktoriLHL
  i Shefe lindes (: ktu boni si trima ju, po atje ke shpia…. sus para grave!!
  Hihihi, Ja thote katunarve
  Ate qe I percellon. . . permend,
  mjerziu qe kujtoi se e vune Çkelqese Botnoooor,
  I dul se qe bishti kavallit
  qe veç flutrat ke zyra dhe atlete e citjane, komandoi…)

  E kina ne dore ta zgjidhim:
  I thena KQZs (V. O. me t’thonme,
  . . . si perennia, e bojne)
  ta shkele ene nji here ligjin.

  Ore, mos na merrni me QAFE,
  po J’U THEM.,
  per tangerllik firauni🔥
  SI
  ju RREJTEN kaq ronshem,
  or ORTAK-artista,
  Ta zgjidhim Hallin T O N E. 🙌

  Mos na merrni m’qafet,
  Jena bashke n’ Kazan….
  🌓

  Eeeeh,
  Kështu DEMOKRACIA….
  ‘Shqipëria qe duam’
  Bindja – Rilindja,
  FermaKafsheve / DELE stani!!
  🤣 Poooo or,
  Zaret nuk bijne perhere,
  O KermaKaragjoze!
  Po j’u bin kembanat…

 15. O moster mortja merr ndojnehere fryme se nuk mbahet vetem ne goje ai miku,por fute dhe ne byth mikun e rames,dhe ne fund shko futi dhe nje lepirje bythe salihut se nuk ka qene mire kete jave Bisturia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu