• |
ide | kryesore

Nis takimi Rama Merkel. A do hapen negociatat?

Lajme, Të fundit

Ka nisur tashmë takimi kokë më kokë mes kryeministrit Rama dhe Kancelares Angela Merkel. Takimi mbahet në Berlin në kuadër të Samitit për Ballkanin Perëndimor.


Temë kryesore e diskutimit pritet të jetë pikërisht e ardhmja evropiane e Shqipërisë, nëse vendi do duhet të “presë” apo nëse këtë qershor do të mund të hapë zyrtarisht negociatat me BE-në.


Në një interviste para takimit për Top Channel kryeministri sedkaroi se “për sa na takon do të fokusohemi tek ecuria e Shqipërisë në procesin e integrimit evropian dhe padyshim tek domosdoshmëria për afirmuar se Shqipëria meriton të hedhë hapin e madh dhe të shumëpritur të negociatave për anëtarësim” tha ai duke shtuar se më shumë do të tregonte pas bisedës.


11 Comments

 1. Duhen kontrolluar para takimit se mos ndonjë pjesëmarrës ia ka lëshuar ndonjë dozë kokainë e fillon e bëhet si miu kur u bë tapë, që thoshte ku është macja se kam për ta bërë copash.

  Nuk e kam fjalën për edvinin, se vetëm fjalë janë ato që thonë jo u shtrua në spital për over doze, jo kështu e jo ashtu.

 2. Një ndër 12 pikat që ka parashtruar opozita në dialogun që mund të bëjë ajo me Ramën, është edhe kërkesa që të gjithë politikanët në prooçesin e vetingut të tyre, të bëjnë edhe testin drogës.
  Rama e ka refuzuar gjithmonë këtë kërkesë.
  A do ta pranojë ai në këto negociata që i kërkojnë edhe “ndërkombëtarët”
  Kërkesa për testin e drogës nuk është kufizuar vetëm për kryeministrin e ai nuk ka sepse ta marë si provokim.
  Meqë Shqipëria ka hyrë në rekordet e kultivimit e trafikut të drogës, , më duket krejtë normale që këtë test ta bëjnë të gjithë politikanët pa përjashtim, në mazhorancë e në opozitë.
  Rama i krahason shpesh qëndrimet e përplasjeve politike, me tifozërinë futbollistke apo të sporteve të tjera.
  Derisa tek të gjithë sportistët është i detyruar testi i dopingut, përse të mos ta bëjnë këtë edhe “sportistët” e politikës ?

 3. Kur del salihu cetniku I fundit ne ballkan,komenton dhe stalini me byroistin e pd,po salihu u takua ndonjehere me merkel per tete vjet ne pushtet o Stalin?

 4. Po pse je kaq debil? or idiot kliko njëherë në google dhe shiko se sa herë janë takuar Dr Berisha me Merkel dhe pastaj je i lirl të hash mut sa të duash.

 5. Ipa emeri i ridhjerjes ka qene duke kullotur dhite ne ate kohe kur Saliu bente takime me lidert boterore dhe Europian ,Nuk ka faj i shkreti kopil i ridhjerjes se atje ku kulloste dhite edhe sinjal te Radio Tiranes nuk kishte.

 6. Pabuks akoma shkrun ti.Shko lau pisanjos..Rama e ka mrre rrugen ti nuk e ndalon dot..Bunkeri (syrrel) eshte plani i pare Urbanistik i lali erit..Koken njeri tjetrit do ti hani

 7. Nje miku im ne Gjermani me tha qe gjate samitit i kishte shitur 3 piktura ky bosi yne! Lodhuni kot ju, jo negociatat, jo vizat!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.