• |
ide | kryesore

VIDEO/ Vranë 2 kushërinjtë në Laç, dogjën makinën në Tiranë

Lajme

Autorët e vrasjes së dy kushërinjve Jushi në Laç pasi kanë kryer krimin janë larguar me shpejtësi dhe kanë djegur makinën në Tiranë. Gazeta Mapo ka publikuar videon e djegies së makinës së autorëve që kryen vrasjen e dyfishtë në Laç. Në video dallohet momenti kur makina është në flakë, në zonën e Laprakës në Tiranë. Autori dyshohet se është fshehur në jë banesë në Laprakë, aty ku dhe ka djegur makinën. Në momentin kur makina është djegur, njëri nga autorët ka qenë i pranishëm.


Për vrasjen e dy kushërinjve, Mikel Jushi, 35 vjeç dhe Jani Jushi 30 vjeç janë shpallur në kërkim tre persona, konkretisht Markel Bushi 25 vjeç, vëllai i tij 23 vjeçar M. Bushi dhe kushëriri i tyre Vinçens Pal Bushi, 28 vjeç. Paraprakisht mendohet se vrasja e dyfishtë në Laç ka ndodhur pas një debati për gërvishtjen e makinës. Markel Bushi, rezulton person me precedentë të mëparshëm penale. Ai kërkohej për plagosje me armë dhe vjedhje me dhunë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu