• |
ide | kryesore

Ditmir Bushati pesimist për anëtarësimin në BE: Pranimi duket mjaft i largët

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, pas shkarkimit nga detyra, ka vijuar me disa kritika rradhazi ndaj punës së bërë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ditën e sotme, teksa ka kujtuar 15-vjetorin e zgjerimit të BE-së me 10 vende, ai ka shkruar se tashmë pranimi i Ballkanit Perëndimor duket tepër i largët.

“Sot shënon 15 vjetorin e zgjerimit të “Big Bang” të #EU me 10 vende të #CEE. Një arritje historike pas Luftës së Ftohtë. 15 vjet më vonë, pranimi në BE i #WesternBalkans duket mjaft i largët, duke mos tejkaluar ende boshllëqet ekonomike dhe sociale. Punë e pa përfunduar!”, shkruan ai.

7 Comments

  1. stalinistet ruqi,xhafa,balla,baba taku,qelbesira rama,belinda balluku,ilir beqja,ditmut nushati kurr nuk kan dashur antaresim ne nato,levizje te lir,rrugen e kombit,e quanin rruga e asgjekundit,keta mutes stalini duhet varur ne shesh,bashk me shoket e tyre thaqi,veseli,baton hagjiu,frrok,rosh,dosh,gjinushi,balla,braqe e tjer krymba qenefi stalini.paramendo bllokuan evropen vetem per mje perfekt kriminel ne fier.

  2. po tani u kujtove ti thuash keto more ditmir?!!! nejse ne ate batak ku eshte zhytur rilindja ti ishe me i miri atje.zoti vente dore dhe e shporte nje sahat e me pare kete sekt qe i eshte mbeshtjelle vendit ne qafe si gjarper e po ia merr frymen.

  3. Prape se prape jeni ushtare te bindur e te vene ne rresht. Pse nuk formoni P S e vertete. Jeni frikacake.
    Largohuni sa nuk eshte vone nga partia antipopullore me emrin rilindje. Mos ndiqni shembullin e Ben Blushit nje qelbesire mashtrues e bythe qire.Fytyra me e poshter e politikes shqipetare. Shemtire mbi dhe.

  4. Ky legeni me sindrom down, i biri ilegjitim i R. Alise, qefliu pasiv i bananes braziliane, po kerkon tani pas berihait qe te na beje moral, eshte copa e pederastit dhe kokra e legenit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu