• |
ide | kryesore

Edhe Pacolli kundër Ramës: Ndërhyu te Haradinaj për taksën

Lajme, Të fundit

Zv.kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli i ka dalë në mbrojtje të Haradinajt në lidhje me deklaratën e këtij të fundit se kryeministri Edi Rama i ka bërë presion për heqjen e taksës. Pacolli u shpreh se Rama ka ndërhyrë duke thënë se “dialogu me Serbinë mund të shkojë përpara nëse hiqet taksa”.


“Edhe kryeministri në fjalimet e veta është parë pak a shumë një distancim sa i përket taksës sepse ka ndërhyrë edhe kryeministri i Shqipërisë, i cili e pohoi se dialogu mund të shkojë përpara, se taksa duhet të hiqet, edhe pse nuk ka thënë drejtpërdrejt se taksa duhet hequr. Ka qenë një atmosferë e tillë, Haradinaj ka pikëpamjet e veta” – tha Pacolli. ©LAPSI.al3 Comments

  1. Ky qelbesire Kryeminister, I vuri Takse ne Rrugen e Kombit te gjithe Shqiptareve, dhe e dhuroi kete investing tek 2 Oligarke.

    Nderkohe kerron is skuth/qelbesire, tied hiqen taksat Serbeve.

    Arithmetiken bejwni vete.

    Jemi ne hall. Kemi nje monster Koncesionar, Kryeminister.

  2. Km me legen s ka par kombi Shqipetar, ju ve popullit te vet taksa qe ju mer shpirtin dhe per Sebin ben te pamunduren, ky Ruso Serb turp turp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *