• |
ide | kryesore

“Vlora si Venezia”/ Ironi me kryebashkiakun Leli pas përmbytjeve në Vlorë

Pikante

Bulevardi “Ismail Qemali” në Vlorë, që shtrihet deri në Skelë, është gdhirë mëngjesin e sotëm i mbuluar nga uji. Rikonstruktimi i këtij bulevardi ka kushtuar 8 milionë euro dhe është financuar nga qeveria shqiptare me mbështetjen e Bankës së Këshillit të Europës dhe zbatohet nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, në kuadër të programit “Punët në Komunitet IV”. Por banorët thonë se sa herë bie shi kjo zonë përmbytet. Situata është kaur me ironi edhe në rrjetet sociale. ©LAPSI.al


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu