• |
ide | kryesore

FOTO/ Prezantohet çanta më e shtrenjtë në botë, kushton 6 milionë euro

F1, Stil

Është prezantuar çanta më e shtrenjtë në botë. Ajo vlen rreth 6 milionë euro. Krijuesja e saj është frymëzuar nga “Veza Fabergé”, një realizim argjendarie i shekullit IX. Bëhet fjalë për një frymëzim nga oborri i carit të Rusisë, vepër e Peter Carl Fabergé.

Çanta përbëhet nga argjendari të ricikluara, të realizuara nga dizajnerja britanike, Debbie Ëingham. Mes tyre janë përdorur diamant rozë, vathë platin dhe 5 kilogramë flori 24 karat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu