• |
ide | kryesore

Shuplaka kushton 3 ndeshje: Neymar dënohet edhe për Kupën e Francës…

Sport

Skualifikim i ri për brazilianin e PSG, pas saj të marrë në Champions dhe për të cilën ka bërë apelim. I ndëshkuar nga Federata, këtë herë, për shpullën që i ka dhënë tifozit në mbylljen të finales së Kupës së Francës humbur ndaj Rennes: tre javë, plus dy me kusht.

Përsëri një skualifikim për Neymar, pas saj të marrë në Champions League (3 javë) për sulmet në rrjetet “sociale” ndaj arbitrit pas ndeshjes me Manchester United dhe për të cilën ka bërë apelim. Këtë herë sulmuesi i PSG është pezulluar nga Federata e Futbollit të Francës për shpullën ndaj tifozit në përfundim të finales së Kupës së Francës humbur ndaj Rennes. Tre javë plus dy me kusht, me skualifikimin që do të nisë të hënën. Neymar do të mund të luajë të shtunën ndaj Angers, ajo që do të jetë ndeshja e tij e fundit e sezonit me PSG.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu