• |
ide | kryesore

Pamjet rrëqethëse/ Si e dhunon policia sekretarin e PD-së, Sahit Dollapi (VIDEO)

Arkiva, Kryesore, Lajme

Policia ka dhuruar sot një spektakël makabër të denjë për kohën e Kilit të Pinoçetit. Pasi ka humbur durimin dhe lënë nervat ajo ka filluar të godasë duke mos pyetur për ligj. Viktimë e kësaj barbari ka rënë edhe sekretari organizativ i PD dhe ish drejtori i CEZ, Sait Dollapi.

Një grup policës i kanë kërkuar atij që po qëndronte në mënyrë paqësore në rrugë të hiqte maskën kundra gazit lotsjellës. Pasi ak ka rrefuzuar të bëhej viktimë e gazit, ka vrapuar për tiu larguar policëve. Por në këtë moment është penguar në tokë dhe është shtrirë në asfalt.


Lexo më tej:

Andi Bushati:Ajo një orë kur protesta e mundi Ramën

Në këtë moment një bandë prej pesë gjashtë efektivësh të veshur me mburoja dhe skafandra janë vërsulur me shkopa gome mbi protestuesin e shtrirë në mënyrë difensive në tokë. Pamjet janë barbare dhe ushtrim i një dhunë shproporcionale që tregon se policinë e kanë lënë nervat. Kur i kishte të gjitha mundësit ta neutralizonte Dollapin dhe ta merrte qetësisht atë efektivët janë sulur mbi të me një furi kriminale.

Lulzim Basha mbajti menjëherë një deklaratë për media duke thënë se Dollapi bëri çështë e mundur gjatë gjithë protestës të mbronte policinë nga zemërimi i turmave dhe deklaroi se ai është dhunuar me urdhër të Ramës dhe Lleshit. ©Lapsi.al 

 

54 Comments

  1. Pse mor te qifsha rracen mbahet me gaz e me dru? Pidhmotra! Kur te vdisni ju qelizat e fundit kancerogjene do bejme hajer ne qe s’ju kemi faj.

 1. Mos u ngaterroni me Pinochetin. Ne saje te Pinochetit Kili eshte ndoshta vendi me i zhvilluar i Amerikes Latine, ka mbi shpine edhe krime, por ama vendin e tij e coi perpara dhe vec te tjerash, Kili eshte shteti me perceptimin me te ulet te korrupsionit. A mund te thuhet e njejta gje per Shqiperine? Ne c”nivel eshte ekonomia? Po perceptimi per korrupsionin? E vetmja ngjashmeri me Pinochetin mund te jete grada e Lleshajt, megjithese ka nje diference ne menyren e marrjes se grades.

 2. Ore po keto te rinjte e forumit rinor te djathte europian qe perfunduan ne spital, shpellare dhe te dhunshem qenkan? Fajin e ka Saliu..

 3. Eshte e turpshme per PD qe e la vetem. Kur merret zvarre Sekretari Organizativ cmund ti ndodhe nje anetari te thjeshte. PD duhet te reagoje fort qofte dhe me dhune. Rama po negocion vetem me dhune prandaj dhe pala tjeter duhet tia ktheje me te njejten monedhe kusurin. Eshte per te ardhur keq kur shikon skena te tilla.Jam dakort nese personi do ishte i dhunshem apo i armatosur por jo keshtu. Me keto veprime vetem sa po i rrisini temperaturen revoltes

 4. I lumshin shkopat atyre policeve! Qe kur zbriti kjo rrace shpellaresh ne Tirane u bo mut vendi. Duan prap me u fry si karaduza me mes te kryqytetit kto zaprues. Yyyttt ju qifsha rracen.

   1. me thuaj kush ka ikur e ka vajtur ne veri? pse sthua erdhet ne tirane deri ne juge per te dale nga buka me vajluledielli edhe qepe, edhe me dhembe te krimbura

 5. Ka nje ligj qe ndalon mbajtjen e maskes. E pranoj! Te kalbet ne burg ndyresira Dollapi qe turperoi institucionet ne ndryshim, nga pasardhesi i tij ne UKT Redi Molla, nje zoteri burre qe ia jep nje pjese te tenderave vetes se vet ,permes firmave qe i ka krijuar me shoke dhe tjetren atyre firmave qe japin 20-30 per qind. Jam gati te deshmoj per kriminelin dollapi.

 6. U lumte policeve sapo kane rrahur nje super milioniere nga ata qe kane vjedhur paturpesisht pronen publike.
  Hajde ne koke te Flamur Nokes edhe Erjon Velise

 7. Ne Angli policia mori zvarre disa protestues paqesor vetem se kishin bllokuar rrugen. Ndersa ju protestoni dhunshem dhe nuk doni t’iu prekin. Duhet ta kishin marre zvarre deri tek drejtoria e policise, bashke me burrin Vokshi!

  1. Po ato qe nxorren bythen ne mes te parlamentit anglez dhe nuk i ndaloi njeri? O rrot kari nuk mbytet me gaz gjysma qytetit.

 8. Sido qe t’ua u shesin kete ngjarje zoterinjte Andi dhe Mandi, vetem kujtoni pak se kush eshte dhe cfare perfaqeson viktima ne fjale; Zoti Sait, nje kokegdhe injorant qe ne shikim te pare i afte vetem per te grabitur e plackitur dhe asgje tjeter.
  Zoti Sait dhe shume te tjere si ai jane arsyeja pse shume Tropojane te ndershem sot persekutohen me togfjaleshin rendome hasur: Malok muti!

  1. Dollapi ka qene drejtor i Ujesjellesit dhe me pas i Cez. Une kam shkuar per te zgjidhur padrejtesi per ujesjellesin..Ishte njeri i llogjikshem dhe aspak arrogant!

  1. Protesta ramen e hodhi,fitorja e luluse dhe salihut eshte shoqerimi ne polici i sait dollapit,pjesmarja ishte super madheshtore me 6700 shpellare,muajin tjeter do korrni ate qe salihu dhe lulu mbollen ne keto tre muaj

 9. Lufte, lufte kunder opozites! Nuk zhduket kundershtari o te mjere. Nuk drogohen te gjithe deri ne ate pike sa ti duket rame surrelsi Skenderbe!

 10. Përfundimisht ju popull ju kanë injektuar injorancën dhe idealin e ramës …….. jeni të kalbur deri në palcë
  Po francezët i vurën zjarrin parisit dhe si preku kush me dorë……këtu pse thua atë qe mendon perfundon tek 313…..
  Nuk thonë kot “ai popull atë qeversije që meriton ka “

  1. Aaaaa,mos harro qe me 21 janar Basha si minister i brendshem urdheroi pushkatimin e 4 qytetareve te cilet ishin me duar ne xhepa ne mes te bulevardit,kulmi i hipokrizise….

 11. Ka mbetur njerez pervec Artur Zheit qe ta denoje kete dhune ,me dhune ky qe mbushi Shqiperine me kanabis,la territorin ne meshire te fatit ,nxorri jasht funksionit radaret,shkaterroi parlamentin,vuri nen kontroll cdo gje qe cenon tekat etj!

  Edi Ramati nuk je me perfaqesuesi i qeverise ,ti nuk je me udheheqesi i vendit tim.
  Edi Rama nuk te them me ik por shporru o shkaterrimtar i vendit tim shporru!

 12. O ti Aaaaaa, jeton gje ne franc? Pallosh infirmohu dhe shiko ndonje tv hap ndonje video ne YouTube. Jo vetem dru si gomari po dhe disa vite burg kan dhen gjykatat franceze per te arresuarit. Po ti dukesh qe je asnjeanes dhe i pa ndikuar nga politika.

  1. Po bir kurve eshte dhe macroni! Po te pakten nuk ka fut ne parlament kriminele dhe nuk ka mbush Francen me droge. Atje eshte verbuar nje nga liderat e protestuesve (shofer kamioni) dhe jane dhunuar qindra te tjere. Makroni do bej shume vite burg mbasi te lere detyre. Rama nuk do kete aq shume fat!

 13. Hahahaahaha o Lit je shumë i vogël për të bërë replikë……shko duartrokit Ramën!
  O pallë po francezët kanë bërë revolucionet më të lavdishme historike pikërisht nëpërmjet zjarrit e dhunës dhe sot janë ai popull që janë!
  O Pallë Po shqiptarët e kanë për nder qe rama and Co ti përdhunoj e ripërdhunoj se të tillë mendesi keni
  Hap ndonjë liber lexo histori lexo pastaj fol për francezet

 14. O I paemer 23:51 besoj se Po e ngatërron me filozofinë e rilindjes këtë punën e viktimave
  Viktima aty janë me qindra qytetarë që po dhunohen barbarisht me gaz helmues

  1. Kurse ti qe me hiqesh si realist, mendon se kur hidhen bomba molotove qe sjane hedhur ne france apo ne vende te tjera duhet te duartrokasim, je ne vete apo jo, edhe ne palestine behet lufte edhe thone e vrane nje 12-vjecare izraelitet, po cfare te beje ai izraeliti te le ta vrase ai 12-vjecari qe ka edhe bombe per vetevrasje, kur ti perdore dhunen prit dhune te keshe edhe mbikuriz, qe sishte dhune vetem gazlotsjedhes ishte,

  1. Po maloket nga Tepelena dhe laberia.
   Do ju vendosim kufirin tek lumi Shkumbin.
   Qe kur kane ardhur jevgjitet nga poshte Shqiperia nuk e pa nje dite te mire.
   Te qendroni atje me greket dhe turqit .

 15. Ku ishin pamjet rrenqethese ketu!!!!
  Ai ra me kembet e veta. Ate se mbajne kembet, ben dhe te fortin.
  U beme gazi botes me keto budalleqe. Gjithcka e sforcuar. E pakuptimte, kaotike.

 16. Cecenet ne mbrojtje te cecenit sait,ju qifte salihu te gjithe,qe sot nuk u treguat bura,ju vuri tv ruse live dhe ju nuk u treguat ne lartesine qe kerkon partia ime

 17. Keto pamje te jeni te sigurte qe do e ndergjegjesojne edhe me te lekundurin kunder Rilindjes. Tashme e ka te kote me propagande, gjithe populli ndjen vetem neveri. Me vjen keq qe e kam votuar kete cete hajdutesh e kriminela.. Jo mor mik mblidhe mendjen e beje top, askush nuk te voton me ty per te qeverisur kete vend .. provoje bythen e mos i vidh votat por nuk mundesh te heqesh dore nga pushteti se ke frike e jeton ne makthe as gjume nuk fle duke menduar si te mbrosh pasurine perrallore qe ke vjedhur. Komentuesve qe mbrojne kete pushtet u them thjesht, jeni per te ardhur keq, keni frike nga Luli qe buzeqesh si femije i hutuar por nuk keni frike nga kucedra e Surrelit!

 18. Protestuesit nuk duhet te lene vetem njeri tjetrin qe ti arestojne kto kalecet. Duhet te jene re gjithe bashke dhe t,ju thejne koken ktyre qe mbrojne krimin

 19. Komunista te frlliqur, te degjeneruar, e shkaterruat kete vend. Ishalla dalçin tgjitha tzezat tek femijet e juj ndyresira

 20. Edhe mu, mu rqeth kari kur pash ish drejtorin e KESHit te rezu pertoke. Dhe pastaj kur policat fillun me i ra, atehere u prisha fare.

 21. PSE NUK BENI NJE KRAHASIM SI U DHUNUAN TE GJITHE PROTESTUESIT E 21 JANARIT MBAS PROTESTE ME KETE KETU ???????????????!!!!!!!!!!

 22. C‘je o pabuks qe ndron shume emrat..shpirt lig,qorr,apo vjen nga ndonje planet tjeter..I ardhur je dhe ti apo prindit e tu ktu..Nuk ju qeshem e nuk ju ofenduam kur erdhet(( e dini vete se Si ishit ))Rilndjes i ka dal afishimi .Neser i del pabuksave

 23. Une nuk e kuptoj se si ne 2019 mireni akoma me nje rrugac si Sahit Dollapi qe del ne vije te pare te protestuesve dhe gjuan me gure policine,pastaj ve ndosen masken si hajdut,pastaj vrapon dhe rezohet si frikacak,pastaj kur i kercet dajaku thote jam i semure nga zemra….etj etj hajt mere vesh Sahitin dhe ata qe e mbrojne.

 24. Qeni eshte kafsh dhe nuk ekafshon njeriun kur ulet ne toke.Kurse policia perdori shkopinjte me dhune. TURP PER PPOLICINE

 25. Lene lene, sa me ka rrenqeth, mezi e mora vehten 😂😂😂. Ne vend qe ti ike truri Rames pas vitesh ne pushtet, ju ik truri juve.

 26. Ok, cdo u justifikua, por mbetet vetem dicka pa pergjigje: Pse u rrethua spitali me police dhe u mbajt afro nje ore nen rrethim kur Z. Dollapi u dergua ne spital? Apo edhe kjo ishte nje lajthitje e momentit e dyshes piktor-kapter

 27. Sa fort e paskan qelluar e paskan copetuar te shkretin.Film I dobet me aktor skandal.Po s’ka faj se s’ka mbaruar Per drame.Me kujton ata figurantet tek filmat e stilly Udhetim me pranvere.Per cfare do protestoje Dollapi ai ka bere like me thase apo I vjen keq per popullin apo Bashes qe e ka siguruar jeten me Hollande.U pika pika

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu