• |
ide | kryesore

“Donte të më vriste në 21 janar”/ Berisha i përgjigjet Ramës: E vërteta është se…

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar nëpërmjet Facebook pas konferencën maratonë të kryeministrit Edi Rama me gazetarët që zgjati për më shumë se 90 minuta. Berisha shkruan se Rama gajasi gazetarët ku u tha se “Berisha deshi t’i fuste një plumb në kokë me 21 janar dhe se atë ditë që ai solli si mish për top njerëzit për të mbajtur fjalim nga ballkoni i kryeministrisë sipas tij nuk është hedhur as dhe një guriçkë drejt ndërtesës së kryeministrisë”. Berisha thotë se Rama e ka kuptuar fundin e tmerrshëm që e pret për mënyrën se si po qeveris vendin.

“Në disa orë para mediave i poshtëruar, i tmerruar, por qartësisht i droguar dhe me poture te mbushura, Edvin Kristaq Krimi mbajti sot ore te tera dhe i la pa dreke gazetaret qe kishte thirrur per gjoja konference shtypi.


Ne daljen e tij katastrofale, ne te cilen per shkak te kokaines kishte edhe deri ne 30-40 levizje horizontale te globeve, kokerdhokeve te syve, Rama gajasi gazetaret ku u tha se Berisha deshi te me fuste nje plumb ne koke me 21 Janar dhe se ate dite qe ai solli si mish per top njerezit per te mbajtur fjalim nga ballkoni i kryeministrise sipas tij nuk eshte hedhur as dhe nje guriçke drejt nderteses se kryeministrise.

LEXO EDHE: Rama: ‘Në 21 janar nuk pati dhunë’/ Shikoni pamjet (VIDEO)

Ai, i tmerruar nga kryengritesit guximtare u tha gazetareve se pergjimet qe faktojne plaçkitjen e votave me bandat kriminale ne komunikim direkt personalisht me te, Gjiknurin dhe Tahirin, Ballen dhe Gjushin etj, nuk jane prova si dhe shpalli pafajesine e Tahirit nga tmerri per te deshmuar se eshte peng i tij. Rama si zakonisht nuk harroi refrenin e tij bajat se per çdo çeshtje fajin e ka Saliu.

Me kete rast nuk kam asnje koment tjeter veçse: Edvin dje ke pare vetem fillimin. Mjere tij per fundin e shpejte te tmerreshem qe do te te rezervojne ata njerez te ndershem dhe trima qe ti si rrugaç ordiner i cilesove huligane vetem se ata protestojne sepse ti iu ke shkaterruar te ardhmen. Rama ik. Fitore!” – shkruan Berisha. ©LAPSI.al

18 Comments

 1. a mor berishe, mekatin me te madh ke bere qe s’ia fute nje plumb edvin kokaines, e ti kishe bombarduar ato leberit komunist qe dolen me 21 janar

  1. O berish. Po te iken truri. Ike mbarove dhe po mer me vete ate pisllek qe krijove. Keshtu te pafsha deri sa te vij fundi per ty dhe per pjellen pseudo-demokrate-komuniste,

 2. Ooo e moret vesh.. Dje paska qen fillimi. Ato te me parshmet paskan qen gjoja. Po edhe dje nese ishte fillimi, pd bashke me podhtalin e lapsit po thoshte se u dhunuan potestuesit. Pra qenka fillimi i drurit per ju. Ndajeni mendjen tju kuptojm. Ju dhunuan apo i vdiqet ju ne dru ata?

 3. Po vet ky vampiri nuk e ka pohuar kete gje, me ze dhe me figur kur ka then qe do ta vrisja. Kush ka idhull kete gjakpirsin, ka probleme me shendetin mendor.

  1. xaf trego roshi,frroku,ndoka,prenga e doshi nga mbrapa te kan kap apo i bet gojore si rama qe ju ben ketyre,me fal harrova pallen e ilirit qe i thithet ne lalz per 21 janar.

 4. Turp tu vije qe shani lebrit.
  Laberia eshte kocke e forte qe te ngec ne fyt .Eshte politika qe po percan popullin . Le te ndeshkohen ata qe vrane ne 21Janar e Gerdec.

 5. Pse duhet te jemi armiq me njeri tjetrin.Nuk eshte vone asnjehere per te bere gjera te mira.Duhet te dalim mbi urrejtjen .
  Duam ta jetojme jeten te qete .
  Pse nje person vendos mbi fatet tona.
  Eshte koha momenti qe Shqiperia te behet shembell ne Ballkan.

 6. Akoma nuk eshte ngopur nga gjaku Sali krimineli.Kjo e rrahura e djeshme eshte si parfum kur kujtojme 21 janarin me 4 te vdekur.Ujku qimen e nderron por vesin nuk e harron.

 7. Rama nuk ka genjyer por ka cituar fjalet apo deklaratat qe ke bere ti o kriminel ditet mbas krimit te 21 Janarit, ndersa ti vazhdon t’a kercenosh me ligjeratat e tua te papergjegjshme kolerike pa e kuptuar qe ke tepruar cdo tipar njerzor dhe ke prekur fundin tend.

  1. ua sa mut ngrensin paska leshuar dhjerja e stalinit rama ,nuk po i mjafton muti qe han rama me gojen e vet por i paska futur dhe nja 4 tjer te pa emer te hajn mut frroku,roshi,doshi,prenge,shullazi,tahiri,gjushi etj te pa emer si rama as mashkull as femer ,qe femijet e tij ja bejn kristaqi e gregori dhe dihet jasteku i griseldes.jo i droguar rama por i ridroguar se ju desht ti ipnin anti drog qe te kthellej .

  2. i pa emer me 21 janar bet demonstrat ti e rama vetem qe ilir met hajnit ti thithni pall.lere qe i thithet ilirit pallen por e bet dhe president,qe te krenoheni ti ramma e lloji yt e te lavderoheni se thithet pall prwsidenti.ik tash shko kujdesu per femijen e rames nga JASTEKU GRISELDA.

 8. O I pa emer duket qe je njethundrakripertypes,cte kane bere femijet or ti apo don te biesh ne shqiperi qenerite serbe.Provoje pro voje nje here se mbase ja del

 9. Hej hej mos perzieni laberin mi bijt e spiunave dhe te ish sigurimsave. Ata jan si te dhier para neve dhe ata e di kete

 10. Pas fitores se djeshme salihu qenka trimeruar duke pas me vete shishet e shurres se nuk e mban dot me,ngordhje e planifikuar ne menyre te ngadalte po ndodh,po vuan ate qe ti i ke bere te tjereve o vampiri i kombit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu