• |
ide | kryesore

Basha: Rama do lutet të ketë fatin e Gruevskit

Lajme, Të fundit

Pas dhunës së djeshme policore mbi protestuesit dhe Sekretarit Organizativ të PD-së Sahit Dollapi kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për gazetarët. Basha u shpreh se Rama është shumë i shkëputur nga realiteti që sheh.

“Kështu nuk mund të vazhdohet. Jetojmë në një vend anormal, me politikë anormale dhe me qeveri anormale. Pse ndodh kjo? Pse ndihen kaq të shkëputur njerëzit nga qeveria dhe politikbërja? Arsyeja është filli që i bashkon krizat e bashkatdhetarëve.

Është humbja e drejt peshimit që mban një shoqëri bashkë. Prej 6 vitesh vendi nuk qeveriset, por sundohet. Kriza politike është fillesa e krizës kushtetuese dhe sociale që po kalon vendi”, – u shpreh Basha.

“Sot ora pas dramës së brendshme dhunës së parë nga gjithë shqiptarët dhe gjithë bota. Mos bëj të fortin pas autoblindave pas gazit lotsjellës, nuk do marrësh pushtet me dhunë. Në rastin më të mirë do lutesh që të kesh fatin e Nikola Gruevskit” – u shpreh Basha. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Un e di se vendet jan perseprapthi. Gruevski ishte ne pozicionin qe je ti tani. Po ti gjithmon i thua gjerat nga te leverdis. Do vij nje dit qe dhe keta qe i ke mashtruar sot, do te peshtyjn sa here do tu kujtohesh.

   1. O ti qe ke nje ide te madhe per veten dhe te duket vetja si babai i kombit. Po nuk te pelqeu komenti im mos e lexo. Dhe nese me ka ven dikush mua te komentoj, ateher pse mos te ken ven dhe ty per te ber te njejten gje.

    1. Po ti ja fut kot me lale. Gruevki ishte kryeminister qe u kap ne pergjime duke prish procesin zgjedhor. Me ke ngjan me Lulin apo me noj tjeter?
     Keshille!
     Mos shkruaj idiotesi po qe se nuk shperblehen me sufllaqe.

     1. Per cfar u kap gruevski, per pishjen e procesit zgjedhor… Je bole po pa qime. Te paska ber dem gazi i djeshem.

    2. Po mor toc!
     Lexo, informohu pastaj shkruaj. Gruevski zhvendosi dhe regjistroi njerez nga fshatrat kufitare shqiptare per te votuar ne menyre paligjshme. Njerezit e tij u kapen ne pergjime duke ushtruar presion ndaj romeve per te votuar VMRO e plot te tjera, qe prap as nuk krahasohen me krimin elektoral te rames. Ka njerez neper burgje sot ne maqedoni per kete pune
     Per keto e ka fjalen luli, jo per ate punen e makines se shkelje si ajo i ben dhe drejtori me varikars ne administraten rilindje. Te merresh me ju eshte shkerdhim kohe po nejse…

 2. Nuk e lexova lajmin sepse ma prishi shijen fotografia e Bashes ne krye ku mikrofoni ishte futur tek mjekra e tij si kari ne pidh.

 3. PER SA KOHE TE KETE TY RAMA NUK E RRU KARIN O SHOK… SKE AS KOSTUMIN DHE AS KARIZMEN PER TE QENE NJE BURRE SHTETI … TE GJITHE LIDERET QE NGA ZOGU, ENVER HOXHA, RAMIZI, FATOSI, SALA DHE RAMA KAN DICKA QE NUK E KE TI…

  1. Adriani ka te drejte lideri ka disa tipare dhe vyrtyte qe ti o LUL bukuroshi nuk i ke dhe nuk i huazon dot. Ndonje aktor per play Boy do te shkonte shume per shtat or Lul. Ti or Lul bukuroshi je njeriu i gabuar ne vendin e gabuar dhe ne kohen e gabuar, prandaj sa me shpejt te ikesh qe andej do ti besh nder PD dhe gjithe Demokrateve qe i sakatose me injorancen tende.

 4. U bo tre muaj qe lul hollandezi mba te karikum shqupistat. He sot, he neser. Eshte bo me keq se ajo baxhella e LSI. Sa me shume kohe kalon, aq me shume i shtojne karlliqet.

 5. Lul hollandezi,Hahahaha sa e forte,kur ta arestojne do e vene ne nje qeli me Ramen,dhe e keqja e Lul esht se Rama esht aktiv

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu