• |
ide | kryesore

Pas protestës/ Rama njofton konferencë urgjente shypi

Arkiva, Të fundit

L’administration la bërë këtë njoftim: “Në 14.00 me gazetarët për të komunikuar me opinionin publik në këto momente,kur një grupim i dëshpëruar politik orvatet më kot të imponohet përmes dhunës së verbër, në qorrsokakun pa rrugëdalje të dështimit ku ka hyrë me këmbët e veta #QetësidheVendosmëri për Shqipërinë që duam”.

24 Comments

 1. Do te shofim prap fytyren e tij te friksuar.Me zerin qe do ti dridhet e te akuzoje qytetaret,ti tregoj burgun!!!!Ikja jote eshte lajmi me i mire

 2. E jep nga Vlora?
  Spurdhjaku ,hajduti,.
  Me Tepelenas dhe lab do beje konference legeni !
  Komunist +lab = Turk

   1. ke te drejte qe i kundervihesh , po mos harro ato 3 quqaret qe vdiqen me makine me nenen tyre kur po shkonin te takonin babain ne burg , per nje suvatim muri , njerezve ky i jati i zahos ja solli ne maje te hundes , populli nuk ka buke te haje ky na tregon barcaleta

 3. Per ata qe kane njefare moshe, kjo siyuate te kujton pak fillimin e vitit te mbrapshte 1997. Priteni kur te shpallet gjendja e jashtezakonshme. Uroj qe ngjarjet e atij viti te mbrapshte mos te perseriten

 4. O cjapo nje sugjerim beri.
  Nuk vjen e keqja nga ai qe ska gje ne dore por nga ai qe ka marr pergjesine te rregulloj pune dhe po se beri punen te ike. Ashtu si na kane hequr nga puna, por pa ber asnje gabim. Dhe jam ne rruge. Ky duke ber gabime ne cdo hap dhe te rri perseri ne pune? A jeni kara o boni vete.

 5. Si ke fytyre ti dalesh ti shqiptarve perpara e tu flasesh?!
  Ti qe e ktheve gjithe Shqiperine ne Lazarat?
  Ti qe emerove ministra te brendshem ata qe u vertetuan se jane te lidhur me drogen dhe krimin?
  Ti qe emerove nje Llesh qe te keshillonte si ta kanabizoje vendin?!
  Ti qe inkriminove Parlamentin, Administraten dhe Bashkite me Dakot dhe Roshat?
  Ti qe vodhe e rope nje popull?
  Ti qe u hoqe buken e gojes dhe qumshin e gjirit femijeve?
  Ti qe nxite urrejtje mes shqiptareve nga jugu ne veri?
  Ti megaloman i ndyre qe fyen kedo qe del kunder teje, se je pjelle e komunizmit dhe “o me ty, o kunder teje”.
  Ti qe fyen media e gazetar.
  Ti qe ngope oligarket dhe miqt e tu qe ndajne fitimet me ty.
  Ti je me i ndyri qe ka njohur historia e cila nje dite do te te gjykoje.
  Do mbahesh mend si palaco me i ndyre dhe antishqiptari me i madh.
  Per ty vlen dukja ndonse brenda c’do gje eshte kalbur.
  I degraduar.

 6. Cfare lesh konference shtypi do beje ky njeri me te meta mendore?Ketij i duket vetja i pa thyeshem ,i gjithe pushtetshem ,ai nuk e di se perpara uraganit te popullit nuk ka njeri ti beje balle .Megjithe ate ai do mbledhe tere -Gazetarucet-bythelepires te tij dhe do brockulliti nen efektin e miellit te bardhe.

 7. cubi i mirdites me gjysopingat e tepelenes qelluan me shkopinj gome Seit Dollopin i rrezuar per toke , shum te pa bes dhe te ligj , turp .

 8. Ketij qelbesire te paret gazetaret nuk duhet ti shkojne. Spudhjaker prej nesh po e mbajne ne kembe akoma. Qelbesira mbahet ne kembe nga qelbesirat. Nuk je me Zotin ne gjynah ti varesh ne shesh keta kriminele. Perkundrazi.

 9. Po behet problem ceshtja e Sehit Dollapit. Problemi nuk eshte me emra, aty mund te ishte kushdo. Problemi qendron tek “Policia qe duam”. A eshte kjo Policia e Shtetit Shqiptar? A duam kete polici ne shqiptaret? Dhe te mos dale kush te mbroje ata militante te veshur police se neser te njejten gje mund ta beje krahu tjeter. Policia mbushet me militante nga secili krah, vetem per te qene te qete kur e rrjepin kete popull. Edhe dicka tjeter, KM pamvaresisht se del ne konference shtypi dhe pamvaresisht nga ato qe do te thote, moralisht ka rene. Tani i mbeten vetem dy rruge, osse te ndjeke lutjen e protestuesve (sic thote ai vete) dhe te ike, ose te rrezohet. Por nuk eshte ky problemi kryesor, problemi jane institucionet qe po le prapa qe mund te kapen nga te tjeret (ata qe vine) si dhe ekonomia e shkaterruar.

 10. Turp per gazetaret qe moren pjese ne koference kur ai i ka quajtur kazan,tepsi llum ete tjera,ta linin te bente monolog

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu