• |
ide | kryesore

VIDEO/ Protestuesit i përdhosin murin e shtëpisë ambasadorit Borchardt

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lapsi.al ngriti pikpyetjen se përse i ktheu menjehere deklaratat kreu i OSBE, Bernd Borchardt (lexo shkrimin poshte). Ai kaloi nga dënimi i përgjegjësive kriminale të opozitës tek përgjegjësitë e policisë.


Ndoshta kjo mund të lidhet edhe me faktin se një grup protestuesish kanë shkuar të protostojne tek apartamenti i tij privat, në rrugën “Budi”, një pallat luksoz i ndërtuar nga dy biznesmenë pranë Edi Ramës. Ambasadori i OSBE është qeraxhi tek apartamenti i njërit prej tyre.


Akrobati i OSBE me dy deklarata. E dredh për 10 minuta

Në hyrje të shkallës të Borchard protestuesit kanë shkruar  një gjë që mund ta lexojnë lehtësisht të gjithë kalimtarët dhe vizitorët: ‘Borchard turp të të vijë”. Ata kanë protestuar edhe poshtë pallatit të tij pas deklaeratave tendencioze antiopozitë që dolën nga zyra e OSBE.

©Lapsi.al

 


15 Comments

 1. A e kuptoni ju shqupista apo jo?
  Lidhja eshte keshtu:
  1. Edi Rama eshte hajdut.
  2. Ai ka dy bisnesmene qe i rrine prane.
  3. Kta kane nji pallat.
  4. Bocharti rri me qira te pallati ktyne.
  5. Bocharti eshte i korruptum.

  Ma ashiqare nuk bohet.

  1. i pa emer me mut ne tru e as mashkull as femer.esht dash te ja dhjejn siq e dhjejn ramen,ty,erionka velin e ballen kriminelet frrok,ndok,sajmir tahir,ruqi,fatmir xhafa etj.

 2. Gazojeni ne shpi megjith papul. Kjo eshte diltature, nuk rrezohet me mjete demokratike po patem byth hajt ta heqim qafe para se tna heqi qafe me gjith ca kemi. Perndryshe jemi te destinuar te vuajme me rradhe dhe jua siguroj te gjitheve do u vije rradha.

 3. Rilindja ka marre fund! Nuk eshte me ceshtje politike por psikiatrike. Humbem 6 vjet qe do mbahen mend vetem per disa shqiptare si kohe lindjesh, synetlliqesh, dasmash,vdekjesh, vrasjesh per disa prej shqiptareve!

 4. Gazetare mund te shkuanit me mire se perdhosin qe nuk thote asgje si fjale psh i lene nje mesazh ose i shprehin pakenaqesine . Mos u beni si komentuesit e te rilindurve.

  1. Edhe une keshtu mendoj. Perdhos nuk eshte fjala e duhur.
   Titulli duhet te ishte pak a shume keshtu:
   Cecenet i kthehen adetit dhe tregojne origjinen.

 5. Noci dhe profeti keni fituar nga nje kare ne byth nga cecenet qe ju shoqerojn ne fitoren qe keni arritur sot,me 5001cecene e shpellare do merni lulune ta beni kryeminister,shikoni videot nga lart te kuptoni sa cecen morra jeni

 6. Sa keq qe nje gazetare shprehet si militant, me fjalen e*perdhosur*
  Ju haroni sa do ikeq apo i mire te jete ai perfaqeson europen edhe ai jep fjalen e fundit per eu,
  Po ashtu sa do te flase kunder nesh apo Rames ambasada eshte ajo qe jep oke apo fjalen e fundit.
  Ju qe shani aq sa ska kku te veje me, keni menduar se te hedhesh bomba molotov ne vendet me demoktatike si ne angli apo austri gjermani, ne shba joj e jo, cfare do ju kishte ndodhur?
  Po ti shikosh mire Ju militantet e PD nuk fitoni kurre me kete qe po beni, por shtoni me shume urejtjen ndaj popullit shqiptare, nuk shikoni se keta e kane patur kete pushtet disa here edhe cfare ju kane sjedhe?
  Zoti e ruajt shqiperine

 7. Zoti ka ik nga ky vend ku njerezit ca kan nga bytha e nzjerrin nga goja shto dhe ca te huaj si ky gjermani legen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.