• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni festën e çmendur të tifozëve për titullin kampion të Partizanit: pushtohet fusha e Selman Stërmasit

F1, Sport, Video

Fitore në derbi, fitore titulli. Partizani është kampion legjitimi i Superiores, pas 26 vjetësh pritje. 2-1 në derbin kryeqytetas, duke e shtrirë serinë e fitoreve të të kuqve në përballjet ndërqytetase në 16. Fërshëllima e fundit e arbitrit Kridens Meta i ka dhënë rrugë të lirë clirimit të emocioneve nga tifozët në shkallët e stadiumit Selman Stërmasi dhe lojtarëve në fushën e lojës. Invazioni total i fushës, me tifozët që zbritën të gjithë për tu bërë pjesë e kësaj arritje historike, për titullin e 17 kampion, u shndërrua në një festë… 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu