• |
ide | kryesore

Ndryshimi i Muç Nanos. I bën thirrje qeverisë të mbysë dhunën

Arkiva, Ide, Lajme, Të fundit

Mustafa Nano i ka bërë thirrje qeverisë dhe ndërkombëtarëve të mbysin dhunën e opozitës se “Unë e di, që apeli në mbrojtje të rendit e qetësisë publike shkon në favor të pushtetit. Por kështu si po shkojnë punët, nuk bëhem më merak për këtë gjë. Nuk kam luksin për të jetuar me një merak të tillë. Askush nuk e ka më këtë luks. Madje, me këtë rast po i bëj një apel qeverisë (edhe partnerëve të huaj që kanë ndikim e pushtet në Shqipëri): Është ok që merrni përsipër të mbroni të drejtën e dhjetra mijrave njerëzve për të protestuar, por në të njëjtën kohë duhet të merrni përsipër, mbi të gjitha, të mbroni të drejtën e qindra mijrave të, tjerëve për ditë jetuar në paqe në vendin e tyre” ka thene gazetari.

Një nga argumentat që ai ka dhënë për të mbërritur në këtë përfundim është ideja e tij se “…një kauzë e drejtë, e përfaqësuar nga njerëz të gabuar, është një kauzë e gabuar”.


Në realitet kjo qëndron, vetëm se me një ndryshim të vogël: kur PD ishte në pushtet, Nano predikonte se të gjitha qelbësirat duhej të bëheshin bashkë kundër tij. Ndërsa sot ka optikë tjetër: kauza e çdo qelbësire është kauzë e gabuar. “Vetem budallenjtë nuk ndryshojnë mendim” thotë një thënie e vjetër.

©Lapsi.al

75 Comments

 1. Paqe si kjo shko kerkoe te pidhi i motres e gruas tende o kelysh kurve do te te shkerdhejm ropt e vdekur o bythqir burgjesh

 2. Nano reagon i pari kur ka emergjenca kombetare, keshtu qe nuk i vihet faj. I pari per drogen, per kriminelet ne parlament,per unazen, per teatrin ….. gjithmone i pari

 3. do i rruani bolet e do shkerdheni veten me kallema bytthshqyerit e sales se na keni car karin…motrat e nenat tuaja sdo i prek njeri po ju do u shkerdhejn ne cdo vrim te trupit tuaj..rrace debilash…

   1. :)o debil ata te fisit tim do qihen kur tua kete qefi atyre e me ke duan ata.mamin dhe motren tende te thash qe sdo i prek njeri se do jene dhe me te shemtuara se flliqsit qe nxjerr ti nga goja dhe sepse smeret njeri me nipotizma dhe ne qirje.ndersa vrima terminale e intestinos tend tu shkredhft kur eshte me e skuqur se ata qe ti i quan te kuq e tu cafte e tu befte ragade gjithandej o renagat i fundit i psiqikes debile..klluf

    1. ik mor kurv mavi te qifsha rracen . ato te fisit te kurves qe ke do qihen sa here ne te na ngrefet .
     fis buzkuqesh .ropt ne pafundesi bertiiiiiiiiiiiiii

     1. ty te ngrihet vetem kur e ke brenda ne vrimen tate o debil psiqik..leri buzkuqet e mia shiko shemtirat e tua handikap mental.ne ke qi ndonjeher ti ne jete tende me rente pika mua ..prandaj te ka frustruar jeta nga ajo ane e te nxjerr goja cte nxjerr bytha…sle kend pa qi ne web ,po ik qi ndonje ne jete reale te qetesohesh e mbase mbledh trute e kokes..:)))

    2. sille mamin dhe motren dhe do ta kuptosh mbas 9 muajsh se ca ka ndodh . po do te bindesh sill edhe babin se edhe ate do ta le shtatezan or kurve e fis kurve . do ju qime motrat dhe grat , burrat dhe qent e lagjes kelysha te kuq.

     1. me qent ik shkredheu .kujdes mo i kafshon nga epshi e u ngjit terbimin o debil:)))

     2. Jan hedhur qent e terbuar antishqiptar ne sulm te fuqishem. o rrac e felliqur qe pranoni tu qin mamate e motrat gjith komentusit per 120 euro ne muaj. ja pse siken Rama, edhe pse e ka ber mutin mullar, sepse shqiptaret e shofin se ca njerezish ka Basha me vete. Juve me nga 120 euro dhe ata te flakes me ca me shum (rreth 500 euro per veshtirsi pune). Duke share e ofenduar cdo shqiptar te mundshem, ja keni rrit deri ne qiell kantautorit bilbil. Vazhdoni keshtu se keni per tu shujt nga vetmia. Rames nuk i ha kari fare, po i beni nder, vetem po rritet politikisht pa patur asnje merit. Merita e vetme e Rames per te mbajtur pushtetin eshte se ka perball Monen me Lulin dhe ju 120-euroshat. Rama dhe po te mos kishte opozit fare do kishte ren se ju ca kari njerezve. nuk bie sepse njerezit kan me shum frik se po ra ky vjen Mona cizmja me Lul kengetarin, dhe kjo gje u duket me e keqe sesa te durojn Rame citjanen. Kur te kuptoni kete mbase do filloni te keni nje strategji fituese. Thuajani dhe Xenit se ju dhe Luli thjesht ushtar jeni.

 4. Ik or kar se si kjo paqja qe kerkon ti patem 50 vjet dhe permbytem europen pastaj. Thuaj shyqyr qe kemi opozite dhe mbylle gojen.

 5. Shko andej na fshati qe ke ardhur se atje ke qetesi ti pith motreata spiunet baballaret tuaj kete na thoshin ne 90 se po u prishnim qetesin ne varrezen qe kishin krijuar
  Shko fol me pidhin e motres tende per qetesi ti gje e dhier

 6. Sikur te me paguante edvina edhe mua ca miliona euro na parat e ketyre kokpagureve. Kete gje do beja
  Jepni te drejt ketij kurve

 7. Nano ka shkruar shume me teper se kaq dhe ne kundershtim nga sa thoni ju ka qene koerent ne qendrimet qe mban. Nqs merret nje pjese e nxirret jashte kontestit kjo quhet deformim, e qe ne kete rast duket qe eshte bere i qellimte sepse tentohet qe Nanon ta nxjerrin si mbeshtetes te PS (ja pra pse i del kunder PD-se ai….)kur ne te vertete ai ka shume shkrime e qendrime, madje dhe ne kete qe eshte haptazi kunder qeverisjes Rama. Pastaj ato qe thote ne mendimin tim qendrojne, nuk mund te pretendohet te shkaktohet “lufte” nga njerez qe i kemi provuar e sterprovuar e qe jan po aq te krimbur sa Rama qe eshte sot ne pushtet.

 8. Ti [kafeja e hidhur] me gjith ate Muq mutin bythe lepiresin homosex e kuq dhe ty me gjithe ata Salet ti shkerdhejm motrat dhe gjith femrat e shpis me gjith te vdekurit a more vesh apo jo more pleh Rusi se qa leshin ke qe e kruan me demokratet mire rrac e qir rrac prosti more funderrina Ruso Serbe guxo e shkruaj edhe njeher se afer me ke.

  1. sa kar je..je kar debil..ste bejne pershtypje ato jashtqirjet qe nxjerr nga goja???!!!!e para qe kjo bot eshte per ti menduar ndryshe e ti e shumta shpreh cdi ti..po po spranon qe ka ndryshe nga ti ik behu molotov e shperthe ne ajer..mbase te ajroset truri e te mer oksigjen..po mos i jep oksigjen bythes se te shprethen..ate copez truri qe ste eshte infektuar ende perdore per argumentim te ideve te tua jo per te nxjerr jashtqitje te lengshme nga goja tere kohes se ste mer njeri persiper ne desifenktim..

    1. po ky berti cte paska ber more ?te ka fut gishtin e se ke ndjer a i vra.:)))te paska tredh trut.thuaji bertit mo te siguron ndonje flet me mik ne psikiatri,po mos i bertit bertit se te gudulis berti prap e eksitohesh ti e nis goja jote mbushet prap me jarg e flliqsira pastaj.e ke ber mutazion ti halen nga poshte e ke evolucionuar lart..po cte duhet ty politika,i dogje dhe ato neurone qe kishe.tani po i zevendeson me spermatozoide ..debil

     1. o picke mos bo sikur . ti ke qene dhe je dhe do jesh dashnorja jone e grupit . ta mori motra provimin o pidhmotre?

     2. o ti kari qe ben te njejten pyetje per motrat e te tjereve. keshtu e gjete kete punen te zyrat e PD? cove motren per provim me pare? e di ti qe shqiptaret nuk shahen as nga motra e as nga nena. po sikur te te gjej dikush ty dhe te ta bej ket pun para syve te tu? e di qe mund te ndodhi? te fala zyres.

    2. Nuk jam une jo! Une nuk e kam pire kurre kafen e hidhur te rilindjes, as hashashin, kokainen, e as kupen e mbushur plot me urrejtje per veriun e Shqiperise qe pasi e dhunojne e varferojne cdo dite presin t’i thote dhe faleminderit.

     1. JO TI JO . ESHTE NJE BERT TJETER , ISHTE MAVI KOK E KOME , IKU PER CA KOHE POR HERE PAS HERE FUTET ME EMRA TE TJERE .

     2. Nuk ka te beje emri . E dine vete ai se per ke bert flasim . eshte nje bert mavi qe motren e ka gjithmon ne sezon provimesh

     3. po ju ca beni ne jet pervecse merreni me motren e Berit? apo per kete u paguajn… lere e kuptova..

 9. Ti i paemer rilindas,dhe mustafa nanos nga kurva e leshit,afrika ua shkerdhefte mamate,motrat,goca,çunat e ju po ashtu se grate tuaja ate pune bejne çdo dite !!!Sherbimi juaj i ndyre e pervers ndaj pushtetit te qelbesirave eshte skandaloz,siç jeni dhe vete mbi kete toke !Mustafai nga kuraeleshit,i rene ne fushe e lepires bythe pafund medoemos do qetesi,po ti je fshatar o kari i marre,ç’ne qytetar o balosh stani !!!Se shpejti nga inat ndaj qeverise e edvin rames,do e merrni ju haken,lakenje,do gjendeni kazanave e kanaleve duke u lutur e sterlutur qe tua merrni .arin ne goje e gruan prostitute por lutjet tuaja do shkojne dem !Keni perballe nje popull te uritur,te vjedhur e te tallur e do u djege per se gjalli o mjerane,qe s’keni kuptuar akoma asgje !!!Do ju çojne ne te semes andej nga keni ardhur o kodoshe te piste te familjes tuaj,lere qe ju i keni baxhella femrat,dhe vete ashtu jeni.Kalo pak nga protesta dhe folu per qetesine familjekurve,kalo mustafa se bytha po te ha !!!!

  1. po sherbimi qe i ben ti Salehut per 120 euro ne muaj o te qifshin alienet listen e dasmes. o fisqir 80-leksh qe paguhesh per te share shqiptaret e per tu shar nga shqiptaret. o varikars mjeran, o qelbs portalesh.

 10. Mustafa Nano e ka thene shume qarte por miopet nuk duan tja dine… nuk perfshihemi te gjithe ne lojen e demokrateve duam rregull e qetesi , policia ruan idiotet qe perdoren per proteste dhe anashkalon faktin qe edhe ne kemi nevoje per ta . Pse u lirua Dollapi, ai ishte luftetari i pare , e pame shume mire te Report tv, dollapit cope tja benit kurrizin se ne fund te fundit nje cope dru eshte! Mustafa Nano eshte mjaft i pregatitur, shkruani cte doni atij tymi i ecen fjolle!

 11. TEME O PIS KAZANESH ,O MI GJIRIZI NUK KENI ARGUMENTA, DRURIN DHE GOJEN E PALARE KENI , O SHPELLARE KUJT I KA RENE TELEFONI NE DORE!

 12. Kam pershtypjen qe keta qe flasin me kete gjuhe te huaj dhe te piset qe vetem ata e kuptojne jane te rinjte e ” gjenerates se re “?!. Qenie pa shije pa ere pa ngjyre pa forme pa asgje dhe shume per tu meshiruar.

 13. dil ti more te qifsha kurven e ndaloj o rdiner gazetar, dil eprovoje sa trim qe je se ne televizion je trim i madh ti dil e provoje po ste shqyeme si kurva kopilin.

 14. ti i pa emer qe keshillon te tjeret per gjuhen e piset ben mire te keshillosh mut nanon se ai e ka futur kete kultur,e kuptove o rilindas? fillo e ha mutin qe le pergjysem tani.

 15. Muci e provoi sallomin nga ai shoku ne skrapar apo flet me hamendje prape?

  Per ata qe jane rishtare ne Shqiperi, Muci eshte nje uturaket e Rames prej me shume se 20 vjetesh. Uturak me profesion gjeti bythen e duhur me Ramen dhe nuk i eshte ndare me asaj bythe.

  e mer muc moderni , ti te keqen je bq , gay eshte elton John 😀

 16. o berti respekte ty dhe largeqenies nga nga drogerat,keto idet veri jug nuk e di pse i pranon e pse i ushqen a pse i beson.un vet nuk besoj e as dua ti mendoj.jemi vend shume i vogel per tu copezuar me.qerilindja mund ta ket varferuar e vjedhur veriun jam dakort,dhe jo vetem te ,njetrajtesishte gjithe shqiperine.sapak mos tu thuash flm,te mundohesh ti rrezosh,me ide e jo me pushk e flak,me vota.pushka e flaka vetem sa na kane djegur ne vite e shekuj.po nqiq nje ide nje alterntiv,jo mish per top per salen qe i vrafri ska as faj se lind e rritur ne komunizem e jeton ende me frymen e revoluzionit,te pushkes flakes dhunes.jemi ne 2020.nuk funksionon me me pushk.funksionon me mendje.boll me me 97 se vetem bejm pas.ti e un asgje sfitojm.fitojn vetem ata qe svendesojn njeri tjetrin.i keni pare?arrestojn njeri tjetrin?gjuajn njeri tjetrin?jo.policia iken kap femijet njerezit qe genjehen e i fut brenda,sfut asnje prej atyre qe urdheron e propagandon dhune.bashk kane qene e jane tere kohes.e gjejne gjuhen mes tyre.vec ty e mua na thone qe geg e toske nuk meren vesh…lerini partit te hane kokat e njera tjetres.mgrihuni per problemet tuaja ,kur doni ju e jo kur ua thone ata qe do te rivjedhin prap

 17. Me shume se komente ka sharje nderkohe qe figura e Muc Nanos ia vlen te studjohet. Ia vlen te studjohet per faktin se si nje person pa ndonje kulture te vecante, pa ndonje merite te vecante arrin te behet objekt diskutimi. Muc Nano pervec antikonformizmit, nuk ka asnje “virtut” tjeter. Dy jane momentet kulminante te Nanos, i cil eshte kthyer ne nje personazh te perhershem tek Fevziu (njelloj si dikur i ndjeri Stefani i cili ka qene kapter ushtrie me sa di une dhe Nano me duket se ka njefare lidhje me ushtrine). Momenti i pare eshte kur te Fevziu iu versul Salianjit (nuk eshte se kam ndonje simpati per te), por ne momentin qe nxori kaseten e Alizotit, Nano pa u thelluar aspak ne ate qe sapo kishte degjuar, u be menjehere prokuror, gjykates dhe gardian duke uleritur si i cmendur “Ti e ke vendin ne burg”. Nuk kam arritur ende sot t”i kuptoj arsyet e atij shperhimi, pervecse t’i lidh me faktin qe ky “analist” nuk ka asnje argument dhe per me teper nuk kupton se cfare thuhet dhe shperthen budallalek ne mbrojtje te asaj qe nuk mund te mbrohet. Momenti i dyte eshte kur deklaroi se kishte humbur virgjerine me Marenglenin. Nuk e kam kuptuar edhe kete thenje dhe ne dy aspekte, e thene ndryshe virgjerine e ka humbur me Marksin, Engelsinn dhe Leninin (pra nese eshte nje vazhdues i disa teorive kriminale te cilat te cilat e kane perhunuar qe ne rinine e hershme dhe nuk e kane lene te mesoje dicka), apo nese Marengleni ishte me te vertete nje person me te cilin ka kryer marredhenje seksuale dhe ne kete rast nuk na sqaroi pozicionin e tij gjate marredhenjes. Jam me shume per ate te paren sepse nga menyra se si shprehet, duket qe eshte i perdhunuar menderisht nga disa teeori boshe. Mjaftojne ato qe ka thene sot, qe ta kuptosh se e “kane perdhunuar” ne lenden e perhime. nese eshte e dyta, ai ka te drejte te beje c’te doje me pjeset e tij intime, por nuk ka te drejte te thote qe ne kete menyre ai eshte elita e ketij vendi. Ne konkluzion, Mutc Nano eshte nje fenomen qe duhet studjuar se si ne Shqiperi, njerez pa asfare bagazhi, kthehen ne personalitete. Shkurt e bera gjithe kete shkrim, per te thene qe nuk ia vlen fare te merresh me nje njeri te tille dhe nuk mendoj se thirrja e tij “bie ne ndonje vesh” por behet thjesht per protagonizem nga nje njeri qe nuk eshte se ka shume vlera

  1. Problemi eshte se Muc Nanodo do te hiqet i paanshem dhe inteligjent , kur ne fakt eshte ekstrem i majte dhe cope mediokri . Te mbash qendrime te kubderta per te njejtin veprim do te thote seMuc Nano eshte hipokrit medioker .

 18. Hijena,cecene,shpellare,Stalin zigur xixa zana juri ju paskan leshuar salihu dhe lulu per ti lepire bolet e mucit,sa rrotaKari qe jeni,te gjithe xhihadista jeni o shpellaret e salihut,nuk lejoni qe dikush te shpreh ate qe mendon ne kete bote,por kur salihu ju ka perdhunuar trute familjarisht ju nuk mund te beni ndryshe,frike te madhe tregoni nga ajo qe muci kerkon nga shteti qe nje grup njerzish te tredhur nga salihu e kane mendjen te tredhur dhe nuk duan qe shumica e popullsise te jetoje e qete,prandaj cecene shporruni nga portalet.

 19. Pederastet flasin vetem gjuhen e bythes mos ja u vini re.Po ketij -mut nanos-po i flet goja si bytha-qe kur–SanderMafishet-e afroan tek televizioni i tyre me nje pacavure rubrike te quajtur-Provokacia-ne gjuhe Serbe ,KU ME SHUME GRIN SALLATE ME VETEN SE SA ME TE FTUARIT.Ky eshte nje nga gazetarucet haleanistet [analistet] me shuall opinge se -Nazarkot,Minxhozet,Langaraq Vangjelet,Mero Gelbazat,ZaloshnjatAnila Bishat e shume te tjere,ka dhe me te menderosur se keta por te pakten nuk dalin shpesh neper ekrane televizive.

 20. Kafe e hidhur
  Rilindja ka treguar qe nuk perfill argumentat. E vetmja gje qe kupton dhe respekton eshte gjuha e dhunes. Te gjitha forcat qe kane reaguar kunder vendimeve te rilindjes kane perdorur arsyen ne fillim, nuk jane degjuar, kane perdorur dhunen, jane degjuar , vendimet jane rrezuar nga rilindja duke perdorur ne shume raste argumentat e asyeshme te kundershtareve qe ne fillim i kishte injoruar. Kjo ndodh sepse rilindja nuk beson ne asgje por ben vetem kalkulime pushteti. Protestat kete rradhe jane qe t’i bejne te kuptoje qe opozita sot perfaqeson mbi 55% te shqiptareve dhe mazhoranca e tyre kane nje hesap personal te hapur me rilindjen. Te kujtohet si i tallte qe nuk ngrihen? Epo sot jane ngritur dhe dhuna e tyre eshte shume here me e fisshme se ajo e pushtetit te bandava dhe bandave te pushtetit. Opozita zyrtare eshte vetem nje platforme per te kanalizuar vertikalisht nje reagim qe ndryshe do te perplasej ne familje e shoqeri, sepse sic thoshte gjigandi Reagan ” Problemi eshte qeveria”. Shqiptaret kane ezauruar cdo mjet tjeter dhe kete e vertetoi dhe vete rama kur u tall me faktin qe nuk po bejne gjene e vetme qe i ka mbetur, pra te ngrihen. Sot jane ngritur me lart se kurre.

  1. berto gabohesh kur thua qe rilindja degjon me dhune.si degjon veshi hic nga ajo ane.ju mashtrojn kur ju thone qe dhuna ben pune.lere bushatin,lere pd,lere ps le keto qe te jep mend dhe shiko vet historine e dhunes qe ka ndodh ne kete vend.asnjeher ska fituar.e provoi sala ne 98,mori tv kryeministri cdeshi ,pas dy oresh u zbyth e u terhoq se edhe pse i mer me force nuk i udheheq dot se ste njef njeri.beri rama 2011,perdori gjuhen e dhunes e stimuloi,e provokoi me fjal,gjeti perball nje qe sia ben syri terr e te fut plumbin dhe e vetmja gje qe ndodhi ishte vrasja e kater personave.ndodhi 97 vdiqen 3000 veta,vashdojne e vdesin dhe sot nga armet e asaj peridhe qe jane ende sheshit ca fitoi pozita e opozita ateher,nje shtete germadh dhe shume pasaja qe i vuajm sot e kesaj dite.po i mesuam femijet tane me dhune mos prit gje tjeter vecse dhune do krijojne dhe ata.jemi vete ne prodhim i saj.ne familje,na detyronin na impononin,perdorimi i vetos,i mentalitetit,shteti i kuq bente te njejten gje ,te bindi me force,te vuri kufij e gardhe e cfare prodhoi??nje shoqeri qe sdi as te dialogoj as te degjoj.me jep nje alternativ kundrejt rilindjes dhe jam i pari qe do vi te votoj,po mos me jep alternativ salen bashen e kryemadhin,te lutem se me ofendon inteligjencen ,se me kane vjedh rrjepur abuzuar njelloj si palloshi mavi.e un per te heq ate qe te sjell keta,qe per mbi te gjitha kane treguar qe jane ne gjendje dhe te vrasin,nuk te mbeshtes dot.rilindja ka aq zullume e aq korrupsion saqe ska nevoje fare as per alternativ,po kemborat e opozites qorre debile qe thote force e flake slene te degjojn njeri zilet e kapedan rames.e smerret njeri me ta po merret me opoziten.po sdo te hapesh syte e te shohesh nuk e sheh dot e nuk e kupton dot realitetin.ju shani komunistet e kuq(sipas psiqikut te paemer)e perdorni te njejtat metoda.komunistet e shpiken revoluzionin,ata e kane dhe si ide dhe ne vendet europiane,che guevaran kane si simbol,revolucionar qe skish ide vetem teori boshe e pushk e kaos…po nuk largove fytyrat e tua te korrupsionit nuk behesh dot kredibel ne popull..nuk jane te gjithe militant,nuk perfitojn te gjithe nga partite..uroj te kuptosh cte shkruan nje jo rilindas qe nuk e bind dot kjo opozite e perlyer qe kerkon te gjendet i perfaqsuar ne ate kenet llumi..

   1. Kemi pas dhe 50 vjet paqe , ku jemi dhunuar me shume se kurre. Nje pushtet dordolec pa fuqi ideore si rilindja rrezohet per shkak te presionit fizik. Ky eshte hapi i pare. Edhe Krishti thoshte kthe faqen tjeter, qe te fitosh mbreterine e qiellit dhe jo ate te tokes. Po ta degjosh me vemendje bashen flet per nje gje shume racionale: Nuk ka debat dhe zgjidhje politike pa u garantuar vota e lire, ndryshe rreh uje ne havan kot dhe PD natyrshem refuzon te beje gjasme, sikur ky eshte vend normal qe mund te flase per zgjidhje komplekse. Jo mo shok, ky eshte vend primitiv qe nuk garanton bazen, pra zgjedhjet, nje proces banal numerik. Ketu PD eshte shume e sinqerte dhe nuk mund te paragjykohet sepse vete pergjimet e shtetit te rilindjes e vertetojne vjedhjen. E vleresoj bashen per arsyen se kembengul vetem ne nje pike, pra voten, edhe pse ka presion per te joshur njerezit e pavendosur te cilet nuk e kane, kete shqetesimin e zgjedhjeve. Basha duket sikur refuzon te shkele parimin edhe pse shumica e te pavendosurve, ne vleresimin tim idiote dhe te painformuar, po t’i premtosh henen sic beri rama , do te votojne deri ne ate pike sa ta zhvleftesojne shkallen e tmerrshme te manipulimit dhe te garantojne fitoren e opozites. Parimi i zgjedhjeve te lira duhet te rezistoje dhe opozita eshte e vetmja qe mund ta beje kete beteje. Bashkimi me opoziten behet ne emer te ketij parimi dhe askush nuk ka pse ndjehet naiv, por vetem krenar qe e mbeshtet kete beteje edhe ne qofte se zhgenjehet me mbrapa. E kunderta ndodh. Pra ciniket si puna jote denohen gjithmone nga e tashmja, e ardhmja dhe historia. Ne nje vend ku jane vjedhur 1.7 miliarde dollare ne nje vit, sipas klsh, molotovi dhe thyerja e xhamave eshte me pak se asgje. Nuk ka pike me te ulet se kjo per te thene mjaft edhe nese si alternative do te kishim fjala vjen Shullazin. Mjaft eshte mjaft. Rama i ka shkelur me vetedije te gjitha fazat dhe tani duhet te vuaje pasojat edhe me riskun e trazirave apo ardhjes se bashes ne pushtet.

    1. me dukesh ti naiv qe beson se me forc do e largosh ramen..te permenda shembujt historik te dhunes qe skan cuar hicgjekundi..sbeson,cte te them provojeni po e provoni,koha do e tregoj qe sdo arrini asgje.nese ti quan bashen dashnor te votes se lire sdi cte them,dhe nese e quan te pa korruptuar dhe shembull te trasparences jemi sh larg.nejse koha do flas e do tregoj…uroj te bindesh sa me pak qe dhuna eshte mjet e uroj te bindesh sa me par sa pa u djeg mes saj.gjthsesi flm qe argumentove e nuk nxore pleh nga goja si shumica e ketyre psichove me siper

 21. Kam nje lajm exsepsionel: SOT ne oren 18 e30 ne surrel behen nje orgji nga psikopati RAMa , dhe ne te bejne pjese , saner leshaj , muç nano , bytheqIRI? NAZARKOT ME TE DEGJENERUARIT E SHEKULLIT ? EVIS LUARASI ? KURVE E PA PARE? LORENC OPORTUNISTI? TE GJITHE KETA DO BEJNE GOJORE PSIKOPATIT? JU LUTEM JENI TE NDERUAR DHE JU TE KUQTE TE BASHKOHENI ME KLANIN E MORRAVE PER TE BERE GOJORE TE PA FUNDEME

  D.GJIKNURI

 22. Zoteri,se pari nje media qe pretend on se eshte serioze,nuk fleet me “Much” me Bich,apo me Kel po me emer te plots si Mustafe,Mission apo Musli.Kini respekt per audience.Ah sa per Mustafen,nuk perben lajm se kush eshte si.Ai eshte nje ngjizje mes Fuat Celes e Shkurte Pal Vates Ne devocionin ndaj Parties.Ne qelize,eshte dhe nje lapidar I katunarizmes se eshte shume fallc.Si ngazellehet kur gjen nje argument we kompromenton opoziten dhe ngasherehet kur gjen Dicka kunder qeverise.EDHE ju mos e ulni AQ poshte vetem sa ti kushtoni vemendje.Edhe me idioti apo hardalli I ketij vendi e din se kush eshte Mustafa.Edhe njehere kujdes me keto “Much”-at,te pakten justifikoni moshen e mos flisni si 4 vjecare.

 23. Muçua flet si kamaleon e nderkombëtar që i intereson vetëm statusquoja. Kaq mjafton, po harron se duke folur si njeri që ka humbur çdo parim moral, çdo rregull, ligj , koherencë apo ideal e duke bërë , gjoja , interesantin, kjo e çvlerëson deri në fëlliqsirë, siç ishin e janë ata që ky sojsëz donte të vinin në pushtet në vitin 2013. Disa herë e kemi dëgjuar të thotë se Rama duhet të ikin, se e ka mbyllur ciklin, se e ka qelbur mjaftueshëm, por, shpeshherë del në mbrojtje të tij, sikur flet përçart, si një i dehur nga alkoli apo si i droguar që ka ikur për lesh. Ky përfaqëson antivlerat. Bizar dhe pa sens. Abrakadabra…

 24. Te ku lajm e paska marr vet Lulushi ne dore kombanden e zyres se komentusave fake te PD. Ripjellja, rilindja apo rishqyerja ka qen, eshte dhe do te jet vari karin dhe ishalla rrezohet sa me shpejt. Por mos ardhte kurre ajo dite qe ne pushtet te shofim nje anadollake, hajdute, botox, psikopate, injorante, shurre si Mona apo nje loqe (thejsht loqe) si mis buzeqeshja dhe kantautori i shekullit Lulush karafili. Ka qindra mijra shqiptar me te zot e me te ndershem sesa establishmenti politik i ketyre 30 vjeteve te fundit (me PS, PD, LSI, e ca varikarin qe nuk i voton as gruja). Boll me me horra e hajduta kopuk qe e kan ber shtetin bordello.

 25. Njerezit behen banale kur nuk kane argumenta. Kjo shihet qarte ne shumicen e komenteve. Sidomps shkruajtesit me pagese te Rilindjes qe per nje pjate supe dhe nje groshe me laker, marrin zjarr si flaka e kashtes. Duhet te kuptoni qe Mutc Nano nuk eshte nje persinalitet, ai thjesht “ha embelsira” ne nje vend te tille ku vlersohet mediokriteti. E imagjinoni qe televizionet gjermane, italiane, franceze apo qofte edhe televizionet greke, ta nxjerrin ndonje sivella te ketij personi per te bere analiza? Mua me duket e pamundur sepse minimalisht do humbnin audiencen. Pse nuk kapeni me thelbin e problemit? Pse nuk e kuptoni se sa poshte ka rene qeveria qe mbrohet nga nje person qe edhe fjala medioker i rri shume e gjere?

 26. Lul basha pas protestes niset per hollande te takoj gruan shqiptare me pasaport hollandeze,ju bythelepirsat e salihut meruni me mucin qe ju karave nuk ju llogarit fare ne kete jete

 27. Mut nanes,vec tjerave si GRU apo moter,duhet me I qi edhe ajrin e shpise.Gjithashtu keshtu ju duhet bere edhe gjithe mutlepiresave te tjere.

 28. Ka marrre fund. O te gjithe te vdekur e toke e djegur Shqiperia,o shqiptaret e lire e zot te fateve te veta duke varrosur njehere e pergjithmone keto falangra krimi pa dinjitet!

  Le ta dije Amerika e Europa se Shqipetaret nuk bashkjetojne me me kete kancer .

  Keto krimba krimi,cinike,prostituta politike,hamshore te vetkenaqur,plehra qe shesin e blejne lire fatet e kombit,pasurite kombetare? Jo me ! Fund kesaj mortaje qe na mbajti te semure tash 80 vjet ! Jo me!

 29. Nanoja ka hyrë në historinë e palo gazetarisë shqiptare me thirrjen që ju bëri “qelbësirave” që të votojnë për Edi Ramën.
  Ata që i dalin atij në mbrojtje, e pranojnë publikisht se bëjnë pjesë në ushtrinë e “qelbësirave”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu