• |
ide | kryesore

VIDEO/ Thyhen xhamat e policisë së shtetit, lëndohet një efektiv

Lajme, Të fundit

Protestuesit e opozitës me thirrjet “Rama ik” dhe “qeveri e krimit” po marshojnë në drejt 5 institucioneve. Pas kryeministrisë protestuesit u grumbulluan te Drejtoria e Policisë së Shtetit.


Krahas shashkave dhe tymueseve kanë hedhur gurë dhe shashka drejt godinës duke thyer disa xhama. Raportohet se është lënduar një efektiv policie.


Njoftim i Policisë së Shtetit

Gjatë protestës së Partisë Demokratike përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u hodh një numër i madh kapsollash të ndaluara.

Si rezultat i këtyre goditjeve është lënduar një punonjës policie, i cili është dërguar në spital për trajtimin e nevojshëm.

Policia e Shtetit u bën thirrje drejtuesve të protestës dhe protestuesve që të ndalojnë goditjet provokuese ndaj policisë.

©LAPSI.al

2 Comments

  1. 1. Pa Gjykate Kushtetuese

    2. Pa Gjykate te Larte

    3. PROKURE E PERGJITHSME E perkohshme

    4. Kryeminister Koncesionar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu