• |
ide | kryesore

Akuzon Lleshaj: Opozita futi molotovët kontrabandë nën koperturë politike

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u shpreh në studion e Top Show se gjatë protestës të së shtunës ka qenë në Policinë e Shtetit, por mohoi të ketë pasur rol në drejtimin e operacionit policor.

“Kam qenë në Policinë e Shtetit. Detyra ime është të jem aty në ditë normale, por sidomos në ditë anormale. Por, nuk kam qenë në drejtim të operacionit, pasi në sallën e drejtimit kanë qenë sy ndërkombëtarë dhe unë nuk ia lejoja dot vetes idiotësinë të futem në një sallë ku nuk kam rol dhe ku ka njerëz prezentë që vëzhgojnë sjelljen tonë”, – tha ministri i Brendshëm.

“Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej. Pra, kemi të bëjmë me organizim të mirëfilltë, për të cilin nuk kishim dijeni. Janë futur molotov në vendin tonë në mënyrë ilegale sepse janë futur nën koperturë politike. Ne pritëm qytetarë në protestë, jo njerëz të armatosur. Kjo është situatë që i kalon të gjitha kufijtë e logjikës”, – shtoi Lleshaj.

15 Comments

 1. Tani ky doli me “kospiracion nderkombetar” ..Perse ben sikur nuk e di qe bomba Molotov eshte nje shishe qelqi e mbushur me benzime e me nje fitil ne tape…Perse o pocaqi je kaq i dhjere..

 2. Ju ju pelqeu o bythelepirsat e salihut,o bythqirat e luluse,o cecene e shpellare qe zbritet nga shpellat dhe na komentoni ketu,o dashnoret e neokomunistit te fundit ne ballkan salih RAM berisha Bisturia

  1. i pa emer e me mut ne tru komunist esht rama qe u ngjiz me mut stalini qe e solli krustaq rama nga shen petersburgu ku thithte palla stalini ,komunist esht baba taku,komunist drakull madje,kominist esht monstra ruqi,monstra gjinushi,komunist esht pordha enverit xhafa,kominist esht fenda e ramizit valla,komunist esht pleshti i spiro kolekes rama etj,etj,etj komunist esht muri i mehmetit ilir beqja..te mjafton apo harrova belinda ballukun,xhaqken ,tash ik ha mut negjmije nena partie.

 3. Jo! SaliRam Berisha eshte komunisti i parafundit, se KOMU ISTI I FUNDIT ESHTE EDVIN KRISTAQ MAKOCI MAGJISTARI FICO BASHA RAMA!
  Po ju shpohet bytha cendrifugiste pa pagese!

 4. Ajo qe bie ne sy ne komentet proqeveritare eshte se akuzojnr palen tjeter per neokomunizem. Ne fakt kjo eshte nje gjetje propagandistike per te percare njerrzit dukr u munduar t’i largojne nga “neokomunistet”, por ketu del ne pah mungesa e fantazise, njerezit duhet te largohen nga “neokomunistet, cecenet, shpellaret” per t’i ulur numrin kundershtareve te komunisteve qe i kane nxjerre dhe po i nxjerrin ujim e zi ketij vendi. Sa per deklaraten e rreshterit te sapograduar, me ato qe jane thene ne kete artikull, eshte me se paku kontradiktore. Ministri percakton politikat e qeverise, por nuk mund te marre drejtimin e policise. Policia e Shtetit eshte apolitike me Kushtetute, nderkohe qe ministri eshte person politik. Me sa duket ka patur frike te genjeje se do beheshin publike filmimet per te cilat u fol dje.

  1. Nuk eshte gjetje propagandistike shoku. Fahri Balliu ka punuar te zeri i popullit duke lincuar keshedi sa tradhetar te PPSH ne ate kohe dhe KA QEN SPIUN I SIGURIMIT TE SHTETIT (ka dosje). Cuni vet, pa paktur asnje kontribut ne ate parti, u be deputet dhe simbol i asaj partie. Do te flasim per “penicilinen”,, “bisturin”. Burs nga shteti per studime ne Franc (po te mos i beje ndonje sherbim atij sistemi nuk mund te dilje kurre jasht), fotografi me familjen Hoxha gjithandej, ne shpi, ne liqen, ne vark. Mjek personal i Hysni kapos. I akuzuar nga Shoshori (i perndjekur politik) si deshmitar i rreme qe kerkonte koken e tij ne emer te partis. doni me, se ka dhe me. Gjithsesi, sado fakte e argumente tu japin njerezit, ju prap do kerkoni teori kospirative sepse nuk doni ta besoni. Shum me keq per ju qe vazhdoni terhiqeni per hunde nga komunisti i fundit qe per interesat e familjes po djeg Shqiperin.

 5. Spiropalistet shishistat skenderbegistat e centrifugistit te ramkadris. Shijojeni fundin. I gjithi per ju. Se qe ta dini o injorantet e ramkadrise cdo kerme ka dhe fundin e vet. Te fala fuges. Javash javash tja beje gati valixhet zonjes se vet. Dhe juve sufllaqet.

 6. Suluni Hijena e shpellare ne mbrojtje te dashnorit te fundit qe enveri polli para se te shkonte ne te semes,por ky dashnor qe ju e dashurroni deri ne marrzi sa dhe grate i keni harruar vetem qe ketij vrasesi ordiner sali RAM berisha te mos i prishet qefi deri diten qe ngordhja te vij per kete bastard komunist dhe pastaj dhe ju do ktheheni prane grave,por ato nuk do ti gjeni aty,se te tjere jane kujdesur per grate tuaja,ju vazhdoni ti jepni dite nga jeta juaj ketij agjentit Bisturia,sa jane shtuar bythelepirsat e salihut ketu

 7. Mjafton te shikoni surratin e tij per te kuptuar se sa shume ngjashmeri ka me majmunin,mbase ne dy-hajt me te shtyre tre faqe !O majmun,duro edhe pak se do te shikosh te tjera gjera…..!Zoti i bekofte Shqiptaret qe e duan kete vend,ne kete rast jane Demokratet ,zoti u bekofte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu