• |
ide | kryesore

FOTO/ Publikohen imazhet e rralla të fotografit francez në Shqipërinë e vitit 1964

Dossier

Shqipëria kishte kaluar nga një sistem pothuajse feudal në atë komunist, teksa këta të fundit kishin marrë pushtetin në vitin 1945.

Fotografi francez Jean Louis Suiners ka vizituar vendin tonë më 1964 dhe ka realizuar një set fotografik të rrallë.


Ai ka vizituar qytete dhe fshatra nëpër Shqipëri, nga Shkodra në Vlorë. Këto janë disa prej fotografive që janë realizuar prej dorës së fotografit nga Franca.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu