• |
ide | kryesore

Rama: Synojmë të fitojmë të gjitha Bashkitë

Lajme, Të fundit

Në takimin e sotëm me gazetarët, kryeministri Edi Rama, ka komentuar zgjedhjet vendore dhe përzgjedhjen e kandidatëve të PS në 61 bashki. Kryeministri u shpreh se synon fitoren në të gjithë Bashkitë e vendit.

“Jeni të lirë ju ta besoni dhe të mos e besoni është kërkesë e tyre”, u shpreh Rama për kandidatët që nuk do të garojnë më për postin e kryebashkiakut pas 3 mandateve. Tre mandate, 12 vjet në krye të dy qyteteve të rëndësishmë janë shumë. Janë jashtëzakonisht shumë, janë konsum i madh. Nevoja për të sjellë energji të reja është evidente.


Po normal, se janë 61 gara pavarësisht se sot nuk ka garë. Në garë shkon për të fituar. Kush është më i mirë se ne në këtë fushë. Kujt t’ia besosh Shkodrën atyre që e patën Shkodrën aty dhe e qeverisën për një çerekshekulli dhe bënin krahasim mes Shkodrës dhe Vlorës.

Çfarë bëmë ne në Vlorë me vetëm më pak se 4 vjet. Kujt t’ia lëmë Durrësin, Tropojën. Tropoja mori për herë të parë frymë si qytet me Rilindjen Urbane. Ne synojmë të gjitha Bashkitë, i synonim dje i synojmë sot. Në këtë pikë e kam bindje absolute që më e mira është për çdo komunitet që të votojnë kandidatët tonë”, u shpreh Rama.

 

 

 

8 Comments

  1. merru dhe grat,femijet e mitur,motra,nena etj se keto dele nuk bejn ze.nuk ben ze 55 vite bar enveri e si te bejn ze 25 vite lesh negjmije qe u jep ti.kaloja dhe lim il jung e enverit 99,99,99 perqind vota per ty o bythqir dy mera e tru sa te nji krymbi qenefi negjmije pra nji gram tri 120 kilogram mut.merru shpirtin me kanabis,kokain,tritol,vrasje,grabitje bankash,banesash,vetvrasje,qelb,mbeturina,perdhunime se delet,derrat,lopet,gicat,kazanet dhe krymbat e qenefit negjmije qe te votoj ty me deshir,me blerje,shitje etj.perpara ne qenef negjmije ku u ngjize o edvin.

  2. Te gjitha i prisja nga rilindja pervec dy gjerave
    1- Qe te degjeneronte deri ne ate pike , sa ta detyronte bushatin te falenderoje publikisht saliun
    2- Qe ta bente arin, nje djale qe ka studiuar ne konservatorin e vjenes per flaut, te perdore kete fjalor te degraduar.
    Per arin ka akoma shprese, por bushati nuk do te jete me kurre i pari.

  3. ari mund te jet algoritem kurse ju jeni koqe kandari militant qe merreni me nje algoritem. tipike e species varikarsulum socialistum

  4. Na votoni ne se nuk ka zgjidhje tjeter- kjo eshte motoja e 30 qershorit, tu lumt tani futi dhe gishtin ketij populli qe sipas eDrames qenka dy llojesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu