• |
ide | kryesore

VIDEO/ Kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë: Do legalizoj kanabisin dhe do hap shtëpi publike

Syri i Lapsit

Hapja e shtëpive publike dhe legalizimi i hashashit për banorët e Këlcyrës. Këto janë dy prej pikave kryesore të programit elektoral të kandidatit për kryetar Bashkie të Këlcyrës, Hazbi Kasaj për zgjedhjet e 30 qershorit.


Slogani i Hazbiut bën diferencën me sloganet e partive tradicionale, “Puno pak, ha shumë dhe bëj qejf”.


Ambiciet e tij janë të shumta pasi ekonominë vendase, kërkon t’a zhvillojë përmes kultivimit të hashashit ndërsa për argëtimin e rinisë, çeljen e shtëpive publike. Për të parën mendon të organizojë një referendum pasi në këtë mënyrë zhvillohet edhe ekonomia vendase.

Hasbiu do të garojë në këto zgjedhje nën siglën e Partisë së Emigracionit Shqiptar me kryetar Kristaq Papa, i detyruar pasi “Zgjidhja” nuk ia dha këtë mundësi.

Kasaj do të ballafaqohet me Klement Ndonin nga PS që rikandidon për një mandat të tretë dhe Shkëlqim Muhaj nga partia Bindja Demokratike.


7 Comments

 1. ??????
  Njesh. Fytyre idiote komplet. Por te leme gomarrllekun tend duke e kuptuar se dikush te shtyn per te folur.
  Nuk e keq. Problemi qendron qe po u legalizuan atehere bandat nuk japin rryshfet per hashashin tek policia e me rraadhe… u legalizua prostitucioni do paguhen taksat dhe nuk i zhvat njeri vajzat apo djemte.
  Te dyja keto presupozojne nje shtet qe funksionon. Te lejojme dhe armet. E te behet det gjaku sperme dhe hashashi , tepelena skrapari permeti e kelcyra bashke?????
  Koktejl rilindja!

 2. Edvinin dhe kelyshet e vet. Ky soji i ketyre nuk ka per gje asgje. Kete kane ndertuar keta derra qe zhgerryen ne felliqsite e tyre prej 30 vitesh. Po te vareshin ne shesh ne syte tane do silleshin ndryshe. Keta jane per litar ne shesh.

 3. Bravo!! Do te te perkrahim. Kur ti hapesh shtepite publike do vijme te shkerdhejme vajzat e Kercyres, por te japim fjalen qe do ti paguajme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.