• |
ide | kryesore

Basha flet me emra, këta janë kandidatët e PS-së me të shkuar kriminale

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan ë një deklaratë për mediat pas mbarimit të mbledhjes së kryesisë së PD, bashkë me aleatët opozitarë u shpreh se kandidatët e PS në zgjdhjet vendore janë kriminelë, vrasës dhe përdhunues.

Kësaj herë Basha foli me emra konkretë. Ai përmendi Ymer Lalën, Elvis Roshin, Artur Bushin, ndër kontigjentët e PS-së që vjedhin zgjedhjet.


Pjesë nga fjala e Bashës.

Kjo duket qartë në listën e kriminelëve dhe vrasësve që ka futur në partinë e tij dhe në partitë e krijuara nga ai për të dhënë fasadën e zgjedhjeve. Mbi gjysmën e kandidatëve do të ketë vetëm kupola kriminale e rilindjes, vrasës, përdhunues, trafikantë droge, shokët e Elivs Roshit që mbetën në bashkinë e Krujës si Artur Bushi me shokë. Kandidatë të tjerë të zgjedhur nga dora e bandës së Avdylajve në Shijak. Nga Ymer Lala në Dibër, se Ymer Lala ka caktuar edhe kandidatin e PS edhe kandidatin e bashkimeve profesionale të PS. I pari është kandidati fillestar që Ymer Lala caktoi dhe pastaj e tërhoqi dhe është një nga protagonistët e dosjes 184, i dyti ish-sekretari i PD në Dibër, njeriu i blerë i Ymer Lalës, i cili është shkarkuar nga PD. Shqiptarëve do tu ofrohen vrasës, përdhunues, ose ushtarë të vrasësve dhe përdhunuesve dhe njerëzve të korruptuar si Vangjush Dako me shokë që ka caktuar. Vetë nuk garoi dot se është duke negociuar si do ti shpëtojë hetimeve me Edi Ramën. Pyetja është që tani që na ndajnë 45 ditë nga 30 qershori, se çfarë do të ndodhë do të pranohet që grushti i shtetit do të çohet deri në fund dhe në Shqipëri të instalohet tirania e krimit në të gjitha nivelet apo do të ketë një përballje totale për të mposhtur me të gjitha mjetet dhe format.

Vlera e një qeverie që i bindet kushtetutës dhe ligjit dhe jo Ymer Lalës dhe Emiliano Shullazit është se zbaton Kushtetutën dhe ligjin. Në qoftë se këto zbatohen nuk ka shans që shqiptarëve tiu imponohen hunj gardhi të krimit, përdhunues dhe vrasës. Në këtë moment do të jenë shqiptarët që me votën e tyre të lirë do të vendosin mes kandidatit më të mirë. Një gjë është e sigurtë. Kandidatë kriminelë, vrasës dhe përdhunues nuk mund të kandidojnë. Ata kandidojnë sot si pjesë e këtij skenari kriminal sepse në pushtet nuk është populli, por është junta kriminale e Edi Ramës.

2 Comments

  1. Bravo Rama. Luli tha s hyj ne zgjedhje farse

    Tani Rama luj me kur-shoku.😂😂😂 Ti dhe patozi , gjuzi , gjinushi fhe fatos klosi😀

    Po krimi perse te duhet valle ne nje gare pa gare????

    Ke frike nga patozi apo gjuzi😂😂😂😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu